راهنمای دقیق فعال‌سازی بسته های اینترنت همراه اول نوترینو، آلفا و آلفا+ (gprs, 3g)

بسته های اینترنت همراه اول

بسته‌های اینترنت هوشمند همراه اول، این امکان را برای مشترکین فراهم می‌کند، که با پرداخت مبلغی، برای مدت زمانی معین با هزینه‌ای اندک از اینترنت gprs یا 3g همراه اول بهره ببرند. همچنین با فعال کردن این بسته‌ها تعداد معینی پیام چندرسانه‌ای (MMS) رایگان نیز خواهید توانست ارسال کنید. همراه اول پس از فعالسازی خدمات نسل سوم 3g، برای بسته‌های اینترنت خود از نام نوترینو استفاده می‌کند. بسته‌های اینترنت همراه اول در دو گروه بسته های آلفا و آلفا+ عرضه می‌شوند.

توجه! قبل از خرید هر گونه بسته، مطمئن شوید که سرویس اینترنت همراه خود را فعال و تنظیمات آن را روی گوشی خود دریافت کرده اید، و امکان اتصال به اینترنت همراه اول را دارید. برای فعال کردن سرویس gprs و نوترینو، یک پیامک رایگان بدون متن 8088 بفرستید و یا کد دستوری ‎*۱۱۱*۲۳۱# را شماره‌گیری کنید. برای دریافت تنظیمات gprs همراه اول، به صفحه فعالسازی سرویس اینترنت همراه اول بروید یا یک پیامک رایگان بدون متن به شماره 8008 بفرستید، تا با طی مراحلی که اعلام می‌شود، تنظیمات gprs‌ را دریافت کنید.

پس از فعالسازی و دریافت تنظیمات، از طریق مرورگر گوشی‌تان صفحه‌ای را باز کرده و تست کنید که می‌توانید از گوشی‌تان به اینترنت وصل شوید یا خیر، اگر توانستید و صفحه‌ی مورد نظر باز شد، سپس می‌توانید برای کاهش هزینه‌ی اینترنت gprs همراه اول، یکی از بسته‌ها را فعال کنید.

بسته های آلفا و آلفا+ اینترنت همراه اول

همراه اول بسته‌های اینترنت خود را در قالب دو گروه آلفا و آلفا+ عرضه می‌کند که بسته‌های آلفا+ سرعت بیشتری (در مناطقی که پوشش 3g وجود دارد) ارائه می‌کنند.

بسته‌های آلفا

حداکثر سرعت بسته‌های آلفا 196kbps است. و برای کسانی که از اینترنت همراه بیشتر برای اپلیکیشن های ارسال پیام و مانند آن استفاده می‌کنند، مناسب تر است. مشخصات این بسته‌ها و نحوه‌ی فعالسازی هر کدام را در جدول زیر می‌بینید:

ردیف حجم تعداد MMS مدت اعتبار (روز) قیمت (تومان) کد دستوری فعالسازی
1 150 مگابایت 10 1 1,000 *۱۰۰*۱۱#
2 800 مگابایت 20 7 5,000 *۱۰۰*۱۲#
3 2.5 گیگابایت 50 30 10,000 *۱۰۰*۱۳#
4 800 مگابایت 7 (شبانه از ساعت 23 تا 8 صبح) 1,000 *۱۰۰*۱۴#

به عنوان مثال، اگر شما بسته 1 را فعال کنید، 1000 تومان از حساب شما کم خواهد شد و می‌توانید در طی 1 روز (24 ساعت) تا سقف 150 مگابایت، از اینترنت همراه اول بدون هزینه اضافی استفاده کنید و در این یک روز می‌توانید 10 عدد پیام رایگان چند رسانه‌ای (MMS) نیز بفرستید.

بسته های آلفا پلاس

بسته‌های آلفا+ (در مناطق تحت پوشش 3G) سرعت بیشتری نسبت به بسته‌های آلفا دارند و برای کسانی که نیاز به اینترنت پرسرعت روی گوشی همراه خود دارند، مناسب‌تر است. مشخصات بسته‌های آلفا پلاس همراه اول را در جدول زیر می‌بینید:

۳۰MB + ۳۰MB هدیه شبانه ۵۰MB + ۵۰MB هدیه شبانه ۱۰۰MB + ۱۰۰MB هدیه شبانه ۳۰۰MB + ۳۰۰MB هدیه شبانه ۱GB + ۱GB هدیه شبانه ۲GB + ۲GB هدیه شبانه ۳GB + ۳GB هدیه شبانه ۴GB + ۴GB هدیه شبانه روش فعالسازی
یک روزه ۹۰۰ تومان ۱,۵۰۰ تومان ۳,۵۰۰ تومان ۹,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ *۱۰۰*۲۱#
هفت روزه ۱,۸۰۰ تومان ۲,۵۰۰ تومان ۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان ۱۳,۵۰۰ *۱۰۰*۲۲#
سی روزه ۴,۰۰۰ تومان ۷,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان* ۱۷,۰۰۰ تومان *۱۰۰*۲۳#
 * توضیح در مورد بسته ۳۰ روزه ۱۲ هزار تومانی: به مدت محدود، این بسته اینترنتی برای همراهان وفادار با تخفیف ۳ هزار تومانی و معادل ۱۲ هزار تومان ارائه می گردد. از آنجا که ارزش واقعی این بسته ۱۵ هزار تومان است، اگر مشترک قصد ترک اپراتور را داشته باشد باید مجموع تخفیفات آن را به منظور تسویه حساب با اپراتور پرداخت کند

برای فعال کردن هر کدام از این بسته‌ها، اطلاع از وضعیت بسته‌ی خود و یا فعال و غیرفعالسازی قابلیت تمدید خودکار بسته‌های اینترنت آلفا و آلفا+ نوترینوی همراه اول، علاوه بر روش اعلام شده در جداول بالا، می‌توانید کد دستوری *111# (سامانه جامع خدمات همراه اول) را شماره‌گیری کنید و یا پیامک رایگان بدون متن به 8080 ارسال کنید، تا با طی مراحلی که با شما اعلام می‌شود، از خدمات اینترنت همراه استفاده کنید. نحوه‌ی فعال‌سازی بسته‌های هوشمند GPRS همراه اول، با استفاده از هر کدام از این روش‌ها، در جدول زیر، توضیح داده شده:

فعال‌سازی بسته‌های هوشمند gprs همراه اول از طریق سامانه *111# یا پیامک به 8080
نوع درخواست عدد (لاتین) ارسالی به از طریق پیامک به 8080 کد دستوری (سامانه جامع خدمات)
آگاهی از وضعیت سرویس و حجم استفاده شده 0 *111*320#
فعال‌سازی یا غیرفعالسازی تمدید خودکار 8 *111*328#
دریافت راهنمایی پیامک خالی یا 9 *111*329#


اگر به خاطر سپاری این دستورات برای شما مشکل است، هر زمان که نیاز به یکی از خدمات فوق داشتید، کافی است کد*111# و یا *100# را به خاطر سپرده و شماره‌گیری کنید و با طی مراحل بعدی، سرویس مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

اتمام، رزرو و تمدید خودکار بسته های اینترنت gprs و نوترینو (۳g) همراه اول (آلفا و آلفا پلاس)

در صورتی که حجم یا مدت زمان استفاده از بسته به اتمام رسد، همراه اول سیاستی اتخاذ کرده که در صورت عدم انصراف کاربر، بسته‌های خریداری شده را به طور خودکار تمدید می‌نماید. همراه اول ۲۴ ساعت قبل از اتمام زمان بسته و همچنین ۱ ساعت مانده به اتمام زمان بسته، شما را از طریق پیامک مطلع می‌کند. اگر تصمیم ندارید بسته را برای دوره‌ی بعد تمدید کنید، پس از دریافت پیامک آگاه‌سازی، عدد 8 لاتین را به شماره 8080 پیامک کرده و یا کد دستوری *111*328 را شماره‌گیری کنید، تا بسته شما غیرفعال شود. همچنین اگر پیش از اتمام یکی از بسته‌های اینترنت همراه اول، بسته‌ی دیگری خریداری کنید، آن بسته برای شما رزرو می‌شود و به محض اتمام بسته‌ی پیشین، بسته‌ای که رزرو کرده‌اید به صورت خودکار برای شما فعال می‌شود.

اطلاع از وضعیت بسته‌های اینترنت همراه اول

برای اطلاع از وضعیت بسته اینترنت همراه که خریده‌اید، عدد 0 لاتین را به شماره 8080 پیامک کنید. پیامکی دریافت خواهید کرد که ساعت و تاریخ اتمام بسته و همچنین میزان حجمی که تا این لحظه مصرف کرده‌اید را به اطلاع شما خواهد رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به بسته‌های GPRS همراه اول مراجعه کنید.

۱۹۸ دیدگاه برای “راهنمای دقیق فعال‌سازی بسته های اینترنت همراه اول نوترینو، آلفا و آلفا+ (gprs, 3g)”

 1. مهناز

  لطفا حجم شبانه رو حذف کنید. چون هیچکس استفاده نمیکنه. اینجوری پولش میره تو جیب شما. ولی ما ضرر میکنیم. که هیچکسم راضی نیست. مطمئن باشید

 2. hosin mehry

  سلام.شما هم مثل ایرانسل بامردم شفاف باشید.کاش میشداز شارژ خریدن من پرینت می گرفتید.تمام 4 گیگ های شبانه من استفاده نمی شه .وشما بایدجوابگو باشید راضی نیستم.

 3. سلام
  واقعا این طرح کلاه گذاشتن هست ۴ گیگ رو فعال میکنی بعد میشه ٢+٢ اقا من اصلا حجم شبانه استفاده نمیکنم واسه چی مجبورم پول حجم شبانه بدم این افتضاح هست باید جوابگو باشید واقعا افتضاح هست

 4. من یک بسته ۶٠٠ مگا بایتی خرید کردم یکهماهه و الان حجم روزانه من اتمام رسیده ولی حجم شبانه من هنوز تمام نیست و الان میخوام بسته جدید بخرم در رزرو قرار میگیرم یعنی من عملا نت ندارم باید چکار کنم

 5. سلام
  طرح جدید یک کیگ روزانه و یک گیگ شبانه افتضاح .
  من همون طرح 2.5 گیگ قبلی رو میخام .
  برای لغو اینترنت همراه چه باید بکنیم .
  از خط ایرانسلم برای همراه استفاده میکنم خیلی بهتره

  • کاربر همراه اول

   ظاهرا برای لغو کاری نمیشه کرد. من یه بسته اینترنتی 4 + 4 همراه اول دارم. حجم روزانه تموم شده و میخوام یه طرح دیگه بخرم… هیچ راه حلی برای لغوش نداره مگه اینکه حجم شبانه هم تمام بشه. افتصاح. یه عده آی کیو دارن سرویس میدن به مردم. درود بر تو آی کی یو / خسته نباشی دلاور

 6. سلام
  میخواستم بدونم در بسته های اینترنتی نوترینو هدیه های شبانه از جه ساعتی تا چه ساعتی فعال می شود
  مثلا در بسته نوترینو الفا نسل 3
  ممنون از شما

 7. سلام
  من بسته یکماه گرفته بودم و زودتر از موعدش حجم بسته تمام شده و حجم شبانه رو هم استفاده کردم ، الان میخوام بسته جدید بگیرم فعال نمیشه میگه بسته شما رزرو شددر صورتی که پیامکم برام اومده که حجم بسته قبلی صفر هست شبانه هم صفر هست ولی بسته جدید رزرو میشه
  خواهشا راهنمایی کنید اینترنت الان وصل میشم از شارژ خطم کم میشه خطم اعتباریه ، ده هزار تومن شارژم همینجوری هدر رفت نیاز هم به اینترنت دارم نمی تونم استفاده نکنم

پاسخی بگذارید