راهنمای دقیق فعال‌سازی بسته های اینترنت همراه اول نوترینو، آلفا و آلفا+ (gprs, 3g)

بسته های اینترنت همراه اول

بسته‌های اینترنت هوشمند همراه اول، این امکان را برای مشترکین فراهم می‌کند، که با پرداخت مبلغی، برای مدت زمانی معین با هزینه‌ای اندک از اینترنت gprs یا ۳g همراه اول بهره ببرند. همچنین با فعال کردن این بسته‌ها تعداد معینی پیام چندرسانه‌ای (MMS) رایگان نیز خواهید توانست ارسال کنید. همراه اول پس از فعالسازی خدمات نسل سوم ۳g، برای بسته‌های اینترنت خود از نام نوترینو استفاده می‌کند. بسته‌های اینترنت همراه اول در دو گروه بسته های آلفا و آلفا+ عرضه می‌شوند.

توجه! قبل از خرید هر گونه بسته، مطمئن شوید که سرویس اینترنت همراه خود را فعال و تنظیمات آن را روی گوشی خود دریافت کرده اید، و امکان اتصال به اینترنت همراه اول را دارید. برای فعال کردن سرویس gprs و نوترینو، یک پیامک رایگان بدون متن ۸۰۸۸ بفرستید و یا کد دستوری ‎*۱۱۱*۲۳۱# را شماره‌گیری کنید. برای دریافت تنظیمات gprs همراه اول، به صفحه فعالسازی سرویس اینترنت همراه اول بروید یا یک پیامک رایگان بدون متن به شماره ۸۰۰۸ بفرستید، تا با طی مراحلی که اعلام می‌شود، تنظیمات gprs‌ را دریافت کنید.

پس از فعالسازی و دریافت تنظیمات، از طریق مرورگر گوشی‌تان صفحه‌ای را باز کرده و تست کنید که می‌توانید از گوشی‌تان به اینترنت وصل شوید یا خیر، اگر توانستید و صفحه‌ی مورد نظر باز شد، سپس می‌توانید برای کاهش هزینه‌ی اینترنت gprs همراه اول، یکی از بسته‌ها را فعال کنید.

بسته های آلفا و آلفا+ اینترنت همراه اول

همراه اول بسته‌های اینترنت خود را در قالب دو گروه آلفا و آلفا+ عرضه می‌کند که بسته‌های آلفا+ سرعت بیشتری (در مناطقی که پوشش ۳g وجود دارد) ارائه می‌کنند.

بسته‌های آلفا

حداکثر سرعت بسته‌های آلفا ۱۹۶kbps است. و برای کسانی که از اینترنت همراه بیشتر برای اپلیکیشن های ارسال پیام و مانند آن استفاده می‌کنند، مناسب تر است. مشخصات این بسته‌ها و نحوه‌ی فعالسازی هر کدام را در جدول زیر می‌بینید:

ردیف حجم تعداد MMS مدت اعتبار (روز) قیمت (تومان) کد دستوری فعالسازی
۱ ۱۵۰ مگابایت ۱۰ ۱ ۱,۰۰۰ *۱۰۰*۱۱#
۲ ۸۰۰ مگابایت ۲۰ ۷ ۵,۰۰۰ *۱۰۰*۱۲#
۳ ۲.۵ گیگابایت ۵۰ ۳۰ ۱۰,۰۰۰ *۱۰۰*۱۳#
۴ ۸۰۰ مگابایت ۷ (شبانه از ساعت ۲۳ تا ۸ صبح) ۱,۰۰۰ *۱۰۰*۱۴#

به عنوان مثال، اگر شما بسته ۱ را فعال کنید، ۱۰۰۰ تومان از حساب شما کم خواهد شد و می‌توانید در طی ۱ روز (۲۴ ساعت) تا سقف ۱۵۰ مگابایت، از اینترنت همراه اول بدون هزینه اضافی استفاده کنید و در این یک روز می‌توانید ۱۰ عدد پیام رایگان چند رسانه‌ای (MMS) نیز بفرستید.

بسته های آلفا پلاس

بسته‌های آلفا+ (در مناطق تحت پوشش ۳G) سرعت بیشتری نسبت به بسته‌های آلفا دارند و برای کسانی که نیاز به اینترنت پرسرعت روی گوشی همراه خود دارند، مناسب‌تر است. مشخصات بسته‌های آلفا پلاس همراه اول را در جدول زیر می‌بینید:

۱۰۰MB + ۱۰۰MB هدیه شبانه ۳۰۰MB + ۳۰۰MB هدیه شبانه ۱GB + ۱GB هدیه شبانه ۳GB + ۳GB هدیه شبانه روش فعالسازی
یک روزه ۱,۵۰۰ تومان ۳,۵۰۰ تومان ۹,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ *۱۰۰*۲۱#
هفت روزه ۲,۵۰۰ تومان ۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان ۱۳,۵۰۰ *۱۰۰*۲۲#
سی روزه ۴,۰۰۰ تومان ۷,۰۰۰ تومان ۱۳,۰۰۰ تومان ۱۷,۰۰۰ *۱۰۰*۲۳#

برای فعال کردن هر کدام از این بسته‌ها، اطلاع از وضعیت بسته‌ی خود و یا فعال و غیرفعالسازی قابلیت تمدید خودکار بسته‌های اینترنت آلفا و آلفا+ نوترینوی همراه اول، علاوه بر روش اعلام شده در جداول بالا، می‌توانید کد دستوری *۱۱۱# (سامانه جامع خدمات همراه اول) را شماره‌گیری کنید و یا پیامک رایگان بدون متن به ۸۰۸۰ ارسال کنید، تا با طی مراحلی که با شما اعلام می‌شود، از خدمات اینترنت همراه استفاده کنید. نحوه‌ی فعال‌سازی بسته‌های هوشمند GPRS همراه اول، با استفاده از هر کدام از این روش‌ها، در جدول زیر، توضیح داده شده:

فعال‌سازی بسته‌های هوشمند gprs همراه اول از طریق سامانه *۱۱۱# یا پیامک به ۸۰۸۰
نوع درخواست عدد (لاتین) ارسالی به از طریق پیامک به ۸۰۸۰ کد دستوری (سامانه جامع خدمات)
آگاهی از وضعیت سرویس و حجم استفاده شده ۰ *۱۱۱*۳۲۰#
فعال‌سازی یا غیرفعالسازی تمدید خودکار ۸ *۱۱۱*۳۲۸#
دریافت راهنمایی پیامک خالی یا ۹ *۱۱۱*۳۲۹#


اگر به خاطر سپاری این دستورات برای شما مشکل است، هر زمان که نیاز به یکی از خدمات فوق داشتید، کافی است کد*۱۱۱# و یا *۱۰۰# را به خاطر سپرده و شماره‌گیری کنید و با طی مراحل بعدی، سرویس مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

اتمام، رزرو و تمدید خودکار بسته های اینترنت gprs و نوترینو (۳g) همراه اول (آلفا و آلفا پلاس)

در صورتی که حجم یا مدت زمان استفاده از بسته به اتمام رسد، همراه اول سیاستی اتخاذ کرده که در صورت عدم انصراف کاربر، بسته‌های خریداری شده را به طور خودکار تمدید می‌نماید. همراه اول ۲۴ ساعت قبل از اتمام زمان بسته و همچنین ۱ ساعت مانده به اتمام زمان بسته، شما را از طریق پیامک مطلع می‌کند. اگر تصمیم ندارید بسته را برای دوره‌ی بعد تمدید کنید، پس از دریافت پیامک آگاه‌سازی، عدد ۸ لاتین را به شماره ۸۰۸۰ پیامک کرده و یا کد دستوری *۱۱۱*۳۲۸ را شماره‌گیری کنید، تا بسته شما غیرفعال شود. همچنین اگر پیش از اتمام یکی از بسته‌های اینترنت همراه اول، بسته‌ی دیگری خریداری کنید، آن بسته برای شما رزرو می‌شود و به محض اتمام بسته‌ی پیشین، بسته‌ای که رزرو کرده‌اید به صورت خودکار برای شما فعال می‌شود.

اطلاع از وضعیت بسته‌های اینترنت همراه اول

برای اطلاع از وضعیت بسته اینترنت همراه که خریده‌اید، عدد ۰ لاتین را به شماره ۸۰۸۰ پیامک کنید. پیامکی دریافت خواهید کرد که ساعت و تاریخ اتمام بسته و همچنین میزان حجمی که تا این لحظه مصرف کرده‌اید را به اطلاع شما خواهد رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به بسته‌های GPRS همراه اول مراجعه کنید.

ارسال شده در آموزشی | برچسب‌شده |

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

188 دیدگاه برای «راهنمای دقیق فعال‌سازی بسته های اینترنت همراه اول نوترینو، آلفا و آلفا+ (gprs, 3g)»

 1. مهران می‌گوید:

  سلام
  طرح جدید یک کیگ روزانه و یک گیگ شبانه افتضاح .
  من همون طرح ۲.۵ گیگ قبلی رو میخام .
  برای لغو اینترنت همراه چه باید بکنیم .
  از خط ایرانسلم برای همراه استفاده میکنم خیلی بهتره

 2. رویا می‌گوید:

  الان دقیقا ایرانسل داره ۲.۵ گیگ رو ماهانه ۱۰ تومن ارائه میده…مثل قبلا همراه اول

 3. رویا می‌گوید:

  من اینترنت شبانه نمیخام.فقط مثل قبل ۲.۵ گیگ یک ماهه میخام ک نمیشه…حجمش خیلی کم شده من ۱ گیگ یک ماهه رو بمدت ۷ روز تموم کردم….اینا بدرد من نمیخوره

 4. sahar می‌گوید:

  سلام من امروز هر چقدر *۱۱۱*۲۳۱# را برای فعال سازی اینترنت همراه اول گوشیم وارد می کنم، می دهد و می گوید اشتباه است. پس چگونه اینترنت خود را فعال سازی کنم لطفا کمکم کنید ممنون.

 5. اسفندیار می‌گوید:

  بسته آلفا با سرعت محدود خیلی بهتر از بسته های فعلی با سرعت بدون مرز بودن

 6. ندا می‌گوید:

  سلام
  قبلا خیلی بسته هاتونو بهتر بود، من خیلی راضی بودم
  ولی حالا حجم بسته ها کم شده

 7. رويا می‌گوید:

  سلام
  میخواستم بدونم در بسته های اینترنتی نوترینو هدیه های شبانه از جه ساعتی تا چه ساعتی فعال می شود
  مثلا در بسته نوترینو الفا نسل ۳
  ممنون از شما

 8. نرگس می‌گوید:

  سلام
  من بسته یکماه گرفته بودم و زودتر از موعدش حجم بسته تمام شده و حجم شبانه رو هم استفاده کردم ، الان میخوام بسته جدید بگیرم فعال نمیشه میگه بسته شما رزرو شددر صورتی که پیامکم برام اومده که حجم بسته قبلی صفر هست شبانه هم صفر هست ولی بسته جدید رزرو میشه
  خواهشا راهنمایی کنید اینترنت الان وصل میشم از شارژ خطم کم میشه خطم اعتباریه ، ده هزار تومن شارژم همینجوری هدر رفت نیاز هم به اینترنت دارم نمی تونم استفاده نکنم