رومینگ ایرانسل هنگام سفرهای خارجی؛ راهنمای کامل فعال‌سازی و استفاده از آن

رومینگ ایرانسل به شما این امکان را می‌دهد که هنگام سفر به خارج از کشور، با همان سیم‌کارت و شماره‌ی خودتان بتوانید با دیگران در ارتباط باشید. سرویس رومینگ شامل مکالمه، پیام کوتاه و اینترنت همراه gprs می‌شود. در زیر شیوه‌ی فعال‌سازی، شرایط استفاده، و نکات مهمی را که بهتر است درباره‌ی رومینگ ایرانسل بدانید، برای سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری را برای شما توضیح می‌دهم.

رومینگ ایرانسل
با رومینگ ایرانسل، در خارج از ایران با سیم‌کارت و شماره‌ی خود با دیگران در ارتباط باشید

رومینگ ایرانسل اعتباری

پیش از فعال‌سازی سرویس رومینگ برای سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل، شما باید ثبت نام سیم‌کارت خود را تکمیل، و مدارک را برای ایرانسل تکمیل کرده باشید (البته اگر تا کنون اقدام به این کار نکرده باشید). برای فعال‌سازی سرویس رومینگ بین‌الملل ایرانسل شما باید کد زیر از از چپ به راست، روی گوشی خود شماره‌گیری کنید:

*130*1*1#[yes/ok]

پیش از سفر مطمئن شوید که گوشی شما شارژ کافی دارد. همان طور که می‌دانید، برای اطلاع از میزان شارِژ سیم‌کارت خود، باید کد زیر را شماره‌گیری کنید:

*141*1#[yes/ok]

فهرست کشورها و شرکت‌های طرف قرارداد با رومینگ ایرانسل اعتباری

شارژ رومینگ اعتباری ایرانسل؛باخرید کارت شارژ در کشور مقصد!

در صورتی که شما به یکی از کشورهای سوریه، افغانستان، قبرس، یمن و سودان که شرکت ام.تی.ان در آنها به عنوان ارائه دهنده خدمات تلفن همراه حضور دارد سفر کنید، می توانید با خرید کارت شارژ های موجود در بازار همان کشور که متعلق به شرکت ام.تی.ان است، سیم کارت ایرانسل خود را شارژ کنید و نسبت به سایر شبکه ها هزینه کمتری بپردازید. سیستم هوشمند ایرانسل به صورت خودکار عملیات تبدیل ارز را انجام می دهد. به عنوان مثال درصورتی که شما به مقصد سوریه سفر کنید و با خرید کارت شارژ ام.تی.ان در سوریه سیم کارت ایرانسل خود را شارژ کنید، سیستم هوشمند ایرانسل اعتبار خریداری شده شما بر اساس واحد پول سوریه یعنی لیر سوری را بصورت خودکار ابتدا به دلار تبدیل کرده و سپس معادل ریالی آن را بصورت اعتبار به سیم کارت شما می افزاید.

توجه مهم: برای شارژ سیم کارت ایرانسل خود با کارت شارژهای خریداری شده در کشورهای دیگر، کافیست رمز ١٠ رقمی موجود در کارت شارژ را از طریق کد دستوری زیر شماره گیری کنید:

*شماره رمز درج شده در کارت شارژ*٢٢٢#[Yes/ok]

به یاد داشته باشید پس از انجام شارژ، میزان اعتبار در ابتدا بر اساس واحد پول کشوری که کارت شارژ را از آنجا خریداری کرده اید محاسبه شده و سپس به ریال بازگردانده می شود.

رومینگ ایرانسل دائمی

اگر از سیم‌کارت دائمی ایرانسل استفاده می‌کنید، برای بهره‌مندی از سرویس رومینگ، ابتدا باید صورت‌حساب‌های قبلی خود را به طور کامل پرداخت کرده باشید. حال، برای فعال‌سازی رومینگ باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • برای کسب اطلاع درباره‌ی سرویس رومینگ سیم کارت دائمی خود، با خدمات مشترکین ایرانسل با شماره ٧٠٠ از خط ایرانسل یا ٠٩٣٧٧٠٠٠٠٠٠ از سایر خطوط تماس بگیرید.
 • مبلغ ٢ میلیون ریال سپرده رومینگ را پرداخت نمایید. این مبلغ پس از بازگشت شما از مسافرت، به شما برگردانده خواهد شد. شما باید این مبلغ را با درج کد شناسه پرداخت خود به شماره حساب ٩۶/۴۴۴۴۴٠ بانک ملت به نام شرکت ایرانسل واریز نمایید. جهت دریافت کد شناسه پرداخت #1*1*130* را از خط خود شماره گیری نمایید.
 • مجدداً با خدمات مشترکین ایرانسل با شماره ٧٠٠ از خط ایرانسل یا ٠٩٣٧٧٠٠٠٠٠٠ از سایر خطوط تماس بگیرید و از فعال شدن نهایی سرویس رومینگ اطمینان حاصل نمایید.

فهرست کشورها و شرکت‌های طرف قرارداد با رومینگ ایرانسل دائمی

نکات کلی درباره‌ی رومینگ ایرانسل

آغاز رومینگ ایرانسل

اگر رومینگ ایرانسل را طبق روندی که در بالا برای سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی گفته شد فعال کرده باشید، هنگام ورود به محدود‌ی آنتن‌دهی یکی از کشورهای طرف قرارداد، رومینگ ایرانسل به طور خودکار فعال می‌شود. اگر این اتفاق نیافتاد، یک بار گوشی خود را روشن و خاموش کنید.

شیوه‌ی محاسبه‌ی هزینه‌ی مکالمه در هنگام رومینگ

هنگامی که در خارج از کشور از رومینگ ایرانسل استفاده می‌کنید، هزینه‌ی فرد تماس گیرنده با شما معادل هزینه‌ی مکالمه‌ی داخل ایران است. اما شما برای انتقال این مکالمه به خارج از کشور، هزینه‌ای را طبق تعرفه‌ی رومینگ ایرانسل پرداخت خواهید کرد. بنابراین، در زمان رومینگ، شما بابت تماس‌های دریافتی نیز هزینه پرداخت می‌کنید. تعرفه‌ی رومینگ برای کشورهای مختلف متفاوت است و در طول زمان با تغییر نرخ ارز دچار تغییر می‌شود. شما می‌توانید آخرین تعرفه را از وب‌سایت ایرانسل بخش رومینگ ایرانسل دریافت کنید.

تماس با ایران در هنگام رومینگ

در هنگام رومینگ، برای تماس یا ارسال پیامک به داخل ایران، باید شماره‌ها را به همراه کد ایران (0098) وارد کنید. مثلن اگر بخواهیم با تلفن 09351234567 تماس بگیریم، آن را به صورت 00989351234567 وارد می‌کنیم و اگر بخواهیم با شماره ثابت 12345678 در تهران تماس بگیریم، آن را به صورت 00982112345678 وارد می‌نماییم. زمانی که در خارج از ایران هستید و رومینگ ایرانسل را فعال کرده اید، کسانی که از ایران می‌خواهند با شما تماس بگیرند، لازم نیست تغییری در شماره‌ی شما بدهند و شماره‌ی شما مثل سابق بدون کد کشور نیز قابل دسترسی است.

غیرفعال کردن رومینگ ایرانسل

برای غیرفعال کردن رومینگ، کد زیر را از گوشی خود شماره‌گیری کنید:

*111*2#[yes/ok]

برای اطلاع از آخرین وضعیت و تعرفه‌های رومینگ می‌توانید سری به صفحه رومینگ در وب‌سایت ایرانسل بزنید.

همیشه شارژ باشید!

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد می‌توانید بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!

۳۷ دیدگاه برای “رومینگ ایرانسل هنگام سفرهای خارجی؛ راهنمای کامل فعال‌سازی و استفاده از آن”

 1. سلام . من می خوام برم مالزی . ایرانسل اونجا خوب انتن میده ؟؟ و اینترنتش خوب کار میکنه ؟؟؟ میشه بسته اینترنت خرید ؟؟؟؟؟
  به نطرتون ایرانسل بهتره واسه سفر به مالزی یا رایتل ؟ کار کردنه اینترنت خیلی مهمه واسم .

 2. سلام
  ایرانسل بطور 100 درصد با فعالسازی رومینگ در استانبول آنتن داره؟ این مشکلی که بعضی از دوستان راجع
  به کار نکردن گوشیشون در کشوری که رفتن میگن چیه؟ حتی ترکیه یا دوبی؟! ممکنه اونجا دستمونو تو حنا
  بذاره و کار نکنه؟حتی اگر همه موارد انجام شده باشه؟!
  ممنون میشم اگر توضیح بدین

 3. سلام من الان ترکیه ام و گوشیم کار نمیکنه برای سیم کارت دیتای ترکیه مگر اینکه ریجیستر کنم. من همش 10 روز دیگه اینجام و تنهام 🙁 میشه بگین چطور از اینترنت سیمکارت ایرانسلم استفاده کنم تا این 10 روزو با مامانم بتونم حرف بزنم ؟
  هر کاری میکنم وصل نمیشه
  کمکم کنین لطفا

پاسخی بگذارید