همه چیز درباره شارژ شگفت انگیز ایرانسل و نحوه استفاده از آن

شارژ شگفت انگیز ایرانسل

شارژ شگفت انگیز ایرانسل، امکانی است که با استفاده از آن می‌توان شارژی بیش از مبلغ روی کارت شارژ دریافت کرد، به شرط آن که این شارژ در طی مدت زمانی معینی مصرف شود. برای نمونه، اگر شما شارژ ۵۰۰۰ تومانی را با استفاده از دستور شارژ شگفت انگیز وارد کنید، بیش از ۵۵۰۰ تومان شارژ خواهید داشت، اما باید این شارژ را طی ۱۰ روز استفاده کنید و بعد از گذشت این ۱۰ روز، این شارژ منقضی و صفر خواهد شد.

مبالغ شارژ هدیه مربوط به هر کدام از مبالغ شارژ را به همراه مدت اعتبار شارژ شگفت انگیز در جدول زیر می‌بنید:

مبلغ شارژ (تومان)اعتبار هدیه (تومان)مجموع شارژ (تومان)مدت اعتبار شارژ هدیه
۱,۰۰۰۹۱/۷۱,۰۰۹/۱۳ روز
۲,۰۰۰۲۷۵/۲۲,۱۱۰/۱۵ روز
۵,۰۰۰۹۱۷/۴۵,۵۰۴/۶۱۰ روز
۱۰,۰۰۰۲,۲۹۳/۵۱۱,۴۶۷/۸۱۵روز
۲۰,۰۰۰۵,۵۰۴/۵۲۳,۸۵۳/۱۲۰ روز

همان طور که می‌بینید، در جدول بالا ستون مجموع شارژ از ستون مبلغ شارژ+اعتبار هدیه کمتر است. این مسأله به خاطر کسر مالیات بر ارزش افزوده از مجموع شارژ است.

شارژ شگفت انگیز برای کسانی که طی مدت کوتاهی نیاز به استفاده‌ی فراوان از تلفن همراه دارند، بسیار مناسب است. وقتی سیم‌کارت ایرانسل خود را به صورت شگفت‌انگیز شارژ می‌کنید، میزان اعتبار اصلی شارژ برای مکالمه‌های داخل و خارج شبکه ایرانسل قابل استفاده است. اما مبلغی که به عنوان هدیه شارژ شگفت انگیز دریافت می‌کنید، تنها برای مکالمه و ارسال پیام داخل شبکه ایرانسل است. جدول زیر میزان اعتباری که شما می‌توانید با هر کدام از انواع شارژ کسب کنید، و مدت زمان اعتبار آن را نشان می‌دهد.

نحوه فعال‌سازی شارژ شگفت انگیز ایرانسل

برای فعال‌سازی شارژ شگفت‌انگیز باید به جای دستور همیشگی شارژ (*۱۴۱*…) از دستور شارژ شگفت انگیز (*۱۴۴*…) استفاده کنید. یعنی بعد از خرید شارژ و دریافت کد شارژ ۱۶ رقمی، آن کد را با استفاده از دستور شارژ شگفت انگیز وارد می‌کنید، و اعتبار بیشتر دریافت می‌نمایید.

چند نکته مهم درباره شارژ شگفت انگیز ایرانسل

 • برای اطلاع از میزان اعتبار خود، #۱*۱۴۰* یا #۱*۱۴۱* را شماره‌گیری کنید.
 • پس از آن که مهلت استفاده از شارژ شگفت‌انگیز به پایان رسید، باقیمانده شارژ اصلی همچنان معتبر باقی می‌ماند و تنها شارژ شگفت‌انگیز منقضی می‌شود.
 • برقراری تماس با مرکز تماس ایرانسل (شماره ۷۰۰) با شارژ شگفت انگیز امکان‌پذیر است.
 • امکان استفاده از شارژ شگفت‌انگیز پلکانی در زمان رومینگ وجود ندارد.
 • امکان خرید بسته با اعتبار هدیه شارژ شگفت‌انگیز وجود ندارد.
 • شما می توانید با استفاده از شارژ شگفت انگیز مکالمه کرده و یا تعداد زیادی پیام‌کوتاه و پیام چند رسانه ای ارسال کنید و یا از اینترنت همراه استفاده نمایید.

شارژ شگفت انگیز ایرانسل به صورت مستقیم بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ

علاوه بر وارد کردن کد شارژ، شما می‌توانید شارژ مستقیم ایرانسل را نیز به صورت شگفت انگیز انجام دهید. شما می‌توانید با رفتن به صفحه‌ی شارژ مستقیم ایرانسل در سامانه خرید شارژ carti.ir، و انتخاب گزینه‌ی شارژ شگفت‌انگیز ایرانسل، سیم‌کارت خود را به مبلغ دلخواه،  بدون نیاز به وارد کردن کد، شارژ شگفت‌انگیز کنید. شما در این سامانه می‌توانید با انتخاب گزینه «شارژ شگفت‌انگیز ایرانسل اعتباری» و وارد کردن شماره تلفن و مبلغ دلخواه، مبلغی بیشتر را به صورت شگفت انگیز دریافت نمایید. اسکرین شات صفحه خرید شارژ شگفت انگیز را در زیر می‌بینید:

خرید شارژ شگفت انگیز از کارتی

برای خرید شارژ شگفت انگیز ایرانسل روی دکمه زیر کلیک کنید و در صفحه نمایش داده شده، گزینه شارژ شگفت انگیز ایرانسل اعتباری را انتخاب کنید.

شارژ مستقیم ایرانسل به صورت شگفت انگیز

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد می‌توانید بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!

۶۴ دیدگاه برای “همه چیز درباره شارژ شگفت انگیز ایرانسل و نحوه استفاده از آن”

 1. یک نکته رو به دوستان یاد آوری کنم، امروز ۲۶ تیر ۱۳۹۴، اگه دوتا کارت شارژ هزار تومنی رو به صورت شگفت انگیز وارد کنی، دیگه زمانش تمید نمیشه، یعنی

  شما یک کارت ۱۰۰۰ تومنی رو به صورت شگفت انگیز وارد کردید و به شما ۳ روز فرصت داده که مصرف کنید، اگه یک کارت دیگه ۱۰۰۰ تومنی وارد کنید، به شما فرصت بیشتری برای مصرف نمیدهد و کلا ۳ روز فرصت خواهید داشت که شارژتان را مصرف کنید!!!

  * نکته: قبلا اگه سه تا کارت ۱۰۰۰ تومنی رو به صورت شگفت انیگیز وارد میکردی، ۹ روز فرصت داشتی که اونها را مصرف کنی، اما الان فقط سه روز فرصت داری!

  * نکته ۲: اگه یک کارت ۱۰۰۰ تومنی وارد کنی ۳ روز فرصت میده، حالا اگه یک ۵۰۰۰ تومنی وارد کنی، چند روز به این ۳ روز اضافه میکنه (فکر میکنم ۱۰ روز)، حالا اگه دوباره ۵ تومنی شگفت انگیز وارد کنید، دیگه مهلت شما رو اضافه نمیکنه!!! جالب اینه که اگه اینجا ۱۰ هزار تومنی وارد کنی، باز زمان اضافه میشه، اما اگه ۱۰۰۰ تومنی وارد کنی، چون قبلا اونو وارد کردی دیگه بهت زمان نمیده!

  * اینطوری که من فهمیدم، اگه کارتهای مشابه وارد کنید، تنها به ازای یکی از اونها به شما فرصت میده!

  * پ . م: اینرانسل زرنگ شده!

 2. سلام دوستان.این مطلب رو میذارم که پاسخی واسه بیشتر سوالات باشه.اول اینکه شارژ شکفت انگیز ۲۰درصد شارژ بیشتر با مهلت محدود به شما میدهد که البته فقط ۲۰درصد هدیه مخصوص تماس ایرانسل به ایرانسل و پیامک و ام ام اس است.مثلا اگر شما یک شارژ ۲۰۰۰تومنی را یا شارژ شگفت انگیز وارد کنید مبلغ ۳۸۷تومان هدیه میگیرید که فقط مخصوص تماس داخل شبکه و پیامک است و لاغیر و این مبلغ شارژ نیز مهلت استفاده ۵روزه دارد و بعد از آن کل شارژی که بصورت شگفت بوده صفر خواهد شد و شما میتوانید با شارژ مجدد این مهلت را تمدید کنید و به تازگی این مهلت بیش از یکماه قابل تمدید نیست ( البته فقط ۲۰درصد هدیه اینجوریه).شما میتونید بحای شارژ ۲تومنی دو تا هزاری بگیرید که مهلت استفاده شارژ شگفت انگیز بشه ۶روز.ضمنا به جز مبلغ بیست درصد هدیه، باقی شارژ شگفت انگیز قابلیت تماس با همه خطوط و تلفن ثابت را دارد و نیز بسته های ترکیبی و اینترنت همراه و پیشواز را میتوان با ان فعال کرد.همچنین فقط با شارژ عادی میتوانید با تلفن ۷۰۰تماس بگیرید.دوستانی که هم شارژ شگفت دارند و هم مبالغی در بسته های ترکیبی یا سایر بسته ها جهت مکالمه دارند میبایست ابتدا اعتبار موجود در بسته ها را مصرف کنند سپس از شارژ شگفت انگیزشان کسر میگردد که این خودش یکی از ضعف های ایرانسل است.شارژ شگفتتان رو با *۱۴۱*۱# و اعتبار بسته های دیگر و اینترنت همراه را با *۱۴۱*۵۵#چک کنید.شارژ شگفت هم قابل انتقال به هیچ وجه نیست.راستی وقتی جزیره هوشمند براتون فعال باشه نمیشه از اعتبار هدیه در شارژ شگفتتون استفاده کرد و باید کد دستوری*۱۳۵*۹#رو جهت غیرفعالسازی جزیره شماره گیری کرد…

 3. سلام
  من همیشه با ۱۴۴ شارژ می کنم و الان اعتبار ایرانسلی من به ۷۰۰۰ تومان رسیده، اما نمی تونم باهاش تماس بگیرم. یعنی وقتی شارژ شگفت انگیزم ۰ می شه و باید از اعتبار ایرانسلی استفاده کنه و می خوام با ایرانسل تماس بگیرم میگه اعتبار کافی نیست. چه طور می تونم مشکلشو برطرف کنم؟
  ممنونم

 4. من با استفاده از شارژ شکفت انگیز خطم را شارژنموده ام اما نمی توانم از مبلغی که به صورت شگفت انگیز به شارژم اضافه شده اسنفاده کنم.لطفا بگید چکار کنم.هر چه سریعتر.ممنون

 5. من یه شارژ ۲۰۰۰ تومنی رو به صورت شگفت انگیز ریختم. بعد از یک روز یه شارژ ۱۰۰۰۰ تومنی رو بصورت معمولی ریختم. الان برای من زده مهلت استفاده ۲ روز
  یعنی بعد از دو روز کل شارژم میپره ؟؟
  لطفا سریع جواب بدید. ممنون