آموزش استفاده از لایو لوکیشن تلگرام به صورت تصویری

تلگرام در آخرین آپدیت خود از قابلیت جالبی به نام لایو لوکیشن (Live Location) رونمایی کرده است. با استفاده از لایو لوکیشن تلگرام کاربران می‌توانند به صورت زنده موقعیت مکانی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. همچنین می‌توانند از دیگران درخواست کنند که موقعیت مکانی خود را به صورت زنده با آنها به اشتراک بگذارند. در این پست نحوه استفاده از این قابلیت جدید را آموزش خواهیم داد. قبل از هر کاری ابتدا اپلیکیشن تلگرام خود را از لینک‌های زیر به نسخه آخر ارتقا دهید:

لایو لوکیشن تلگرام

دانلود Telegram از آیتونز

دانلود Telegram از گوگل پلی استور

قدم دوم برای استفاده از لایو لوکیشن تلگرام این است که Location گوشی را در حالت فعال قرار دهید. برای این کار در گوشی‌های آیفون اپلیکیشن Settings را باز کنید. به پایین اسکرول کنید و گزینه Privacy را انتخاب کنید. در صفحه جدید Location Service را بزنید و آن را در حالت فعال قرار دهید. در گوشی‌های اندرویدی هم می‌توانید این کار را از طریق نوار دسترسی سریع و یا اپلیکیشن Settings انجام دهید.

لایو لوکیشن تلگرام را می‌توانید با یکی از کانتکت‌ها و یا گروه‌هایی که در آنها عضو هستید، به اشتراک بگذارید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 

لایو لوکیشن تلگرام

  1. تلگرام را باز کنید.
  2. شخص یا گروهی را که می‌خواهید لایو لوکیشن خود را برای آن بفرستید، انتخاب کنید.
  3. در صفحه چت، آیکون اتچ (گیره کاغذ) را بزنید.
  4. از لیستی که باز می‌شود، گزینه Location را انتخاب کنید.
  5. با انتخاب لوکیشن وارد نقشه می‌شوید. در این صفحه گزینه Share My Live Location For را بزنید.
  6. صفحه جدیدی باز می‌شود که در آن باید مدت زمان اشتراک‌گذاری لایو لوکیشن را از بین سه گزینه موجود انتخاب کنید.

 

 

 

 

لایو لوکیشن تلگرام

پس از طی این مراحل، به صفحه چت بازمی‌گردید. همانطور که در تصویر می‌بینید، موقعیت مکانی شما به صورت زنده در چت نمایش داده می‌شود. لایو لوکیشن تا به پایان رسیدن بازه زمانی که شما انتخاب کرده‌اید، در چت تمایش داده می‌شود. یعنی اگر در حال راه رفتن یا سوار بر ماشین باشید، افرادی که لوکیشن خود را با آنها به اشتراک گذاشته‌اید، مسیر حرکت شما را می‌بینند.

اگر مایلید قبل از به پایان رسیدن بازه زمانی که انتخاب کرده‌اید اشتراک‌گذاری لایو لوکیشن را متوقف کنید، در صفحه چت روی لایو لوکیشن ضربه بزنید. با این کار به صفحه نقشه وارد می‌شوید. گزینه Stop Sharinh My Location را بزنید. با این کار لوکیشنی که به اشتراک گذاشته‌اید، از حالت لایو خارج می‌شود. اما در چت باقی می‌ماند. اگر می‌خواهید لوکیشن را به طور کامل حذف کنید تا کسی نتواند آن را مشاهده کند، انگشت خود را روی لوکیشن قرار دهید و نگه دارید. سپس Delete For Everyone را بزنید.

لایو لوکیشن تلگرام کاربردهای جالبی دارد. مثلاً اگر می‌خواهید با دوستان خود و با چند اتوموبیل سفر کنید، می‌توانید از آن استفاده کنید. با این کار اگر کسی آدرس مقصد را بلد نباشد، شما را روی نقشه دنبال می‌کند. همچنین اگر در انتظار کسی هستید، می‌توانید با این قابلیت از فاصله او با خودتان باخبر شوید.

پست‌های آموزشی دیگر ما را در مورد تلگرام بخوانید:

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد می‌توانید بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!