معرفی بهترین نرم افزار آنتی ویروس اندروید 2019

بهترین نرم افزار آنتی ویروس اندروید در سال 2019

اگر در گوشی خود یک نرم افزار ضدتروجان و آنتی ویروس ندارید، در معرض خطر آلودگی از طریق انواع اپ‌ها و برنامه­‌های مخرب هستید. این پست را به معرفی بهترین نرم افزار آنتی ویروس اندروید در سال 2019 اختصاص داده ایم.

بر اساس تست­‌های پل واگنسیل و تام، بهترین نرم افزار آنتی ویروس اندروید پولی Bitdefender Mobile Security  (15 دلار در هر سال) است که تقریبا بدون هیچ مشکلی از گوشی در در برابر نرم‌افزارهای مخرب یا Malware محافظت می کند.

Norton Mobile Security آنتی‌ویروس مجانی است که محفاظت آن عالی است و به صورت رایگان قابل نصب است.

Avast Mobile Security  و CM Security Master هر یک ویژگی­‌های عالی دارند، نسخه­‌های رایگان نیز ارائه می‌دهند، و به طور کلی در تست­‌های تشخیص بدافزار امتیازات بالایی آورده­‌اند. اما ویژگی­‌های ضد سرقت و بلاک کردن شماره در تست‌های Avast خوب عمل نکرده‌­اند و روند تشخیص ویروس و اپ­‌های مخرب CM Security Master در ماه های مختلف کاملآ متفاوت بوده است.

اپلیکیشن Lookout Security & Antivirus یکی از اولین نرم افزار آنتی ویروس اندروید بوده و شهرت زیادی در میان کاربران اندرویدی دارد. اما این شرکت دیگر برنامه خود را به لابراتورهای مستقل ارائه نمی‌دهد، بنابراین واقعا نمی‌دانیم که آن تا چه حد توان محافظت دارد.

برنامه دیگر، PSafe DFNDR، است که نصیب نسخه پولی آن فقط 4.99 دلار برای کاربر هزینه دارد. اما در تست‌هایی که بر روی این نرم افزار انجام شد، مشخص شد که توان تشخیص نرم‌افزارهای مخرب را به صورت یکنواخت و منظم ندارد. فقط می­‌توان امیدوار بود که PSafe این مسائل را قبل از دور بعدی بررسی مرورگرهای آنتی‌ویروس اصلاح نماید.

نرم افزارهای آنتی ویروس اندروید توانایی تشخیص و پیشگیری از بدافزارهای مخرب یا Malware و ویژگی­های حافظت از محرمانگی و ضد سرقت را نیز دارند. این قابلیت­ ها شامل توانایی بک آپ گیری از مخاطبین یا Contact و عکس، دنبال کردن گوشی یا تبلت از طریق  GPS، عکس­برداری از دزد با دوربین دستگاه، فرستادن دستور به گوشی گم شده یا سرقت رفته از طریق پیام­‌های متنی، و حتی توانایی پیدا کرد گوشی از طریق  Android Wear smartwatch می­‌باشد.

برای سنجش امنیت از آخرین نتایج ارزیابی AV-TEST که یک آزمایشگاه مستقل در آلمان است و هر دو ماه یک‌بار برنامه­‌های امنیتی اصلی اندروید را بر اساس توانایی آنها برای شناسایی بدافزارهای و دیگر تهدیدات اخیر بررسی می‌­کند، استفاده شد. از آنجا که نتایج برخی از برنامه‌ها در تست­ های متعدد متناقض است، نتایج AV-TEST امسال با سال گذشته مقایسه و مورد بررسی قرار گرفت.

برای اندازه‌گیری تاثیر این برنامه­‌های امنیتی در عملکرد کلی، از نرم افزار Geekbench 6 با یک گوشی سامسونگ گلکسی S8  با Android 7.0 Nougat استفاده شد. برای هر برنامه، Geekbench چندین بار بدون نصب آنتی‌ویروس اجرا شد، سپس یکی از برنامه­‌های برای تست نصب شده و در نهایت برنامه در حالت اسکن کامل تست شد.

همچنین تعداد و سودمندی ویژگی‌های هر برنامه‌ها ارزیابی شد، ویژگی­‌هایی که برای کاربران پولی محفوظ بود مشخص شد، و رابط کاربری و فرآیند نصب ارزیابی شد.

بر اساس گزارش اخیر پل واگنسیل و تام (PAUL WAGENSEIL & TOM GUID STAFF) بهترین نرم افزار آنتی ویروس اندروید در سال 2019 به شرح زیر می­­­‌باشند:

 

نرم افزار آنتی ویروس اندرویداپلیکیشن بیت دیفندر BITDEFENDER
امتیاز: 5/4

دانلود بیت دیفندر از گوگل پلی استور


اپلیکیشن نورتون NORTON MOBILE SECURITY
امتیاز: 4/5

دانلود نورتون از گوگل پلی استور


نرم افزار آنتی ویروس اندرویداپلیکیشن آواست AVAST
امتیاز: /53.5

 

دانلود آواست از گوگل پلی استور


اپلیکیشن سی ام سکیوریتی مستر CM SECURITY MASTER

امتیاز: /53.5

دانلود سکیوریتی مستر از گوگل پلی استور


نرم افزار آنتی ویروس اندروید

اپلیکیشن لوک اوت LOOKOUT
امتیاز: 3/5

دانلود لوک اوت از گوگل پلی استور


نرم افزار آنتی ویروس اندرویداپلیکیشن دیفندر سکیوریتی dfndr security
امتیاز:2.5 / 5

دانلود دیفندر سکیوریتی از گوگل پلی استور


پست های دیگر ما را در موضوع امنیت گوشی های تلفن همراه مطالعه کنید:

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد، بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!