چگونه حالت تاریک یا دارک مود کروم نسخه اندروید را فعال کنیم؟

سرانجام حالت تاریک یا دارک مود برای کروم نسخه اندروید فعال شد. با فعال شدن دارک مود گوگل کروم نسخه اندروید می‌توانید حتی در طول شب بدون فعال کردن نایت شیفت اندروید و با وارد کردن کمترین آسیب به مغز و چشم‌های خود وب‌گردی کنید. به علاوه با استفاده از حالت تاریک، تا حد زیادی در مصرف شارژ باتری صرفه جویی می‌کنید و عمر باتری گوشی شما بیشتر خواهد شد. در پست دیگری در مورد تاثیر استفاده از دارک مود اندروید در مصرف باتری گوشی همراه نوشته‌ایم که شاید برای شما مفید باشد.

دارک مود کروم نسخه اندروید در چند مرحله فعال می شود. اگر گوگل کروم گوشی‌تان قدیمی است، قبل از هر کاری اپلیکیشن گوگل کروم را به آخرین نسخه ارتقا دهید.

اولین قدم برای فعال کردن حالت تاریک کروم این است که گزینه dark mode را در تنظیمات اپلیکیشن فعال کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

  1. اپلیکیشن گوگل کروم را باز کنید و عبارت “chrome://flags” را در نوار آدرس آن تایپ کنید.
  2. در صفحه جدیدی که باز می‌شود، عبارت “Android Chrome UI dark mode را در نوار جستجو وارد کنید تا بخش تنظیمات حالت تاریک باز شود.
  3. در تنظیمات مربوط به حالت تاریک، یک لیست کشویی می‌بینید که به صورت پیش‌فرض روی default قرار دارد. این منو را باز کنید و به جای default، روی enabled قرار دهید.
  4. حالا در پایین و سمت راست صفحه گزینه relaunch را بزنید تا اپلیکیشن از اول اجرا شود.

آنچه تا اینجا انجام دادیم، گزینه dark mode را به منوی تنظیمات گوگل کروم اضافه کرد. اما دارک مود هنوز فعال نشده است. برای فعال کردن دارک مود گوگل کروم نسخه اندروید باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. اپلیکیشن گوگل کروم را باز کنید.
  2. از بالا و سمت راست صفحه گزینه تنظیمات (آیکون سه نقطه) را بزنید و از لیست، گزینه settings را انتخاب کنید.
  3. از لیست تنظیمات گزینه dark mode را انتخاب کنید و در حالت فعال قرار دهید.

اگر گزینه dark mode را در لیست تنظیمات پیدا نمی‌کنید، گوگل کروم را ببندید. سپس اپلیکیشن settings را باز کنید و در لیست اپلیکیشن‌ها (گزینه Apps)، گوگل کروم را پیدا کنید. حالا force stop را بزنید و گوگل کروم را دوباره باز کنید.

از آنجا که دارک مود گوگل کروم نسخه اندروید در مرحله آزمایشی قرار دارد، ممکن است مشکلاتی داشته باشد که در نسخه‌های بعدی رفع خواهند شد.

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد، بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!