سیم کارت نسل چهارم (USIM) همراه اول

سیم کارت نسل چهارم همراه اول (USIM)

با راه‌اندازی شبکه نسل 4 و 4.5 همراه اول، مشترکان تلفن همراه و کاربران خدمات باند پهن همراه اول می‌توانند از اینترنت نوترینو نسل چهارم و سرعت بالای این سرویس بهره‌‌مند شوند. سرعت این سرویس بسته به میزان فاصله مشترک از آنتن، تا چهار برابر بیشتر از سرعت نسل سوم است. با استفاده از این سرویس امکان دریافت و مشاهده فایل‌های ویدئویی با کیفیت HD، بازی‌های آنلاین بدون تاخیر زمانی، استفاده همزمان برای چند کاربر بدون کاهش کیفیت خدمات، استفاده از برنامه‌های کاربردی و محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت با سهولت و کیفیت فوق‌العاده فراهم خواهد شد. همچنین با استفاده از مودم‌های نسل چهارم تعداد افراد بیشتری می‌توانند از یک سرویس اینترنت استفاده کنند. برای استفاده از این خدمات لازم است سیم کارت خود را به سیم کارت نسل چهارم همراه اول تبدیل کنید.

سیم کارت نسل چهارم همراه اول

برتری‌ها و مزیت‌های سیم کارت نسل چهارم همراه اول

  • در بستر 5G میانگین سرعت دانلود 2 تا 3 برابر بیشتر از 4G است.
  • تاخیر در اینترنت نسل 5G کمتر از تاخیر در نسل 4G است و میزان تاخیر در این نسل تا 10 میلی ثانیه کاهش می یابد.
  • در شبکه 5G تعداد اتصال های بسیار بیشتری را به صورت همزمان، نسبت به شبکه 4G می‌توان ایجاد کرد.

تعویض سیم کارت به سیم کارت نسل چهارم همراه اول یا یوسیم

اگر هنوز سیم کارت خود را به سیم کارت نسل چهارم همراه اول یا یوسیم تبدیل نکرده‌اید، از اول مرداد تا پایان مهر ماه ۱۳۹۶ با تعویض سیم کارت خود به یوسیم، ۱۵ تا ۲۰ گیگابایت اینترنت هدیه دریافت کنید.

تمامی مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول که تاکنون اقدام به دریافت یوسیم نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات مشتریان یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای همراه اول نسبت به تعویض سیم کارت خود اقدام کنند و علاوه بر بهره‌مندی از اینترنت پرسرعت 4G و 4.5G، مشترکان اعتباری ۱۵ گیگابایت اینترنت ۳۰ روزه، و مشترکین دائمی ۲۰ گیگابایت اینترنت ۳۰ روزه به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد.

پیشنهاد ویژه مشترکان دارای تلفن هوشمند

مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول که گوشی آنها قابلیت پشتیبانی از شبکه 4G  و یا 4.5G را دارد، چنانچه کد پستی محل سکونت خود را به صورت پیامکی به سرشماره ۸۹۶۲ ارسال کنند، همراه اول یوسیم هدیه را به صورت رایگان از طریق پست به آدرس محل کد پستی پیامک شده ارسال خواهد کرد.

نکات زیر در این خصوص حائز اهمیت هستند:

  • پیش از ارسال پیامک، از صحت کد پستی ارسال شده اطمینان حاصل کنید.
  • یوسیم فقط برای مشترکانی ارسال خواهد شد که گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی از شبکه 4G و یا 5G دارند و سیم کارت همراه اول حداقل یک هفته گذشته در آن گوشی فعال بوده است.
  • هزینه فعالسازی سیم کارت نسل چهارم همراه اول برای این گروه از مشترکین رایگان می باشد.

همچنین برای تهیه یوسیم می‌توانید به فروشگاه های زنجیره ای همراه اول، مراکز تلفن ثابت و دفاتر خدمات ارتباطی (دفاتر بخش خصوصی) مراجعه کنید.

فعالسازی سیم کارت نسل چهارم همراه اول

پس از دریافت پستی یوسیم باید برای فعال کردن آن مراحل زیر را طی کنید:

  1. کد زیر را با سیم کارت فعال فعلی خود شماره‌گیری نمایند:

 *۱۰*۴۵*شماره سریال ۱۹ رقمی پشت سیم کارت#

  1. وارد کردن PIN ۱ یوسیم

در صورتی که شماره سریال یوسیم و PIN ۱ متناظر با آن به درستی وارد شده باشند، سیم کارت فعلی پس از یک ساعت غیرفعال شده و یوسیم جدید فعال خواهد شد.

  1. تعویض سیم کارت با یوسیم

پس از طی این مراحل و فعال شدن سیم کارت نسل چهارم همراه اول، بسته اینترنت آلفا+ دارای اعتبار ۳۰ روزه با حجم ۱۵ گیگابایت برای مشترکین اعتباری و ۲۰ گیگابایت برای مشترکین دائمی به صورت رایگان فعال خواهد شد.

جهت استفاده از شبکه 4G به قسمت تنظیمات تلفن همراه خود مراجعه کرده و پس از مطمئن شدن از تنظیمات اینترنت، سرویس 4G را نیز فعال نمایید.

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد می‌توانید بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!