تلفای همراه اول: تماس صوتی بر بستر وای فای (وای فای کالینگ)

سرویس تلفای همراه اول

سرویس تلفای همراه اول (مکالمه تلفنی بر بستر وای فای یا وای فای کالینگ) خدمتی نوآورانه و بسیار جدید است که همراه اول اولین اپراتور ارائه دهنده این سرویس در کشور است. با استفاده از سرویس تلفای همراه اول، مشترکان همراه اول نیازی به پوشش شبکه تلفن همراه برای برقراری و دریافت تماس نخواهند داشت. بلکه تنها با اتصال به شبکه وای فای می‌توانند مکالمه کنند و برای این کار نیازی به استفاده از هیچ اپلیکیشن و برنامه واسط دیگری نیست. مشترکین با استفاده از شماره‌گیر تلفن همراه خود و همانند تماس عادی می‌توانند تماس برقرار و دریافت نمایند.

در حال حاضر مشترکانی که سیم کارت آنها یوسیم است و گوشی همراه آنها نیز مجهز به اندروید نسخه ۴.۴ به بالا است، می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. اپلیکیشن تلفای  برای سیستم عامل ios نیز به زودی ارائه می‌شود.

مزایای سرویس تلفای همراه اول

  • تماس روی وای فای بدون نیاز به اپلیکیشن واسط

مشترکان پس از نصب تلفای صرفاً به منظور فعالسازی این سرویس، می‌توانند به صورت عادی و از طریق شماره‌گیر تلفن همراه خود (بدون مراجعه به اپلیکیشن) تماس برقرار کنند. به عبارت دیگر اپلیکیشن تلفای فقط تنظیمات لازم به منظور فعالسازی سرویس را انجام می‌دهد. پس از نصب این اپلیکیشن فقط برای انجام تنظیمات مورد نیاز به اپلیکیشن مراجعه می‌نمایند.

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد، بدون نیاز به اینترنت و بدون کد شارژ، سیم‌کارت خودتون یا اطرافیانتون رو شارژ کنید یا بسته اینترنت بخرید. همین الان امتحانش کنید! به دوستاتونم بگید!
  • برقراری و دریافت تماس در نقاط با آنتن‌دهی ناپایدار و یا با ازدحام بالا

با استفاده از این سرویس مشکل ناپایداری آنتن‌دهی شبکه تلفن همراه در نقاط با ازدحام بالا و یا داخل برخی ساختمان‌ها حل خواهد شد.

تلفای همراه اول با دیگر راهکارهای تماس اینترنتی چه تفاوتی دارد؟

در حالی که دیگر راهکارهای تماس اینترنتی مانند برنامه‌های موبایل تماس اینترنتی، نیاز به استفاده از یک اپلیکیشن جهت برقراری تماس دارند، با استفاده از تلفای، مشترکین قادر خواهند بود بدون نیاز به اپلیکیشن دیگر و مانند قبل تنها با استفاده از شماره‌گیر تلفن همراه شماره‌گیری کرده و یا تماس دریافت کند. علاوه بر این سرویس تلفای امکان برقراری تماس به دیگر شبکه‌های تلفن مانند تمام اپراتورهای موبایل و همچنین تلفن ثابت تمام کشورها را فراهم می‌کند.

در هنگام تماس، مخاطب تفاوتی بین تماس تلفای و تماس عادی احساس نمی‌کند. به علاوه برخلاف سایر اپلیکیشن‌های تماس اینترنتی که لازم است طرف دیگر مکالمه نیز اپلیکیشن را نصب کرده باشد، برای تماس از طریق تلفای طرف دیگر مکالمه نیازی به فعالسازی این سرویس ندارد.

چگونه می‌توان از سرویس تلفای همراه اول استفاده کرد؟

۱. دانلود اپلیکیشن تلفای

دانلود اپلیکیشن تلفای نسخه اندروید

۲. اتصال به وای فای و یا دیتای تلفن همراه، نصب اپلیکیشن و فعالسازی سرویس

۳. اتصال به وای فای و برقراری یا دریافت تماس همانند قبل با شماره‌گیر تلفن همراه

برای فعالسازی سرویس لازم است سرویس نسل چهارم فعال باشد (سیم کارت به USIM تعویض شده باشد)

وجود آیکون تلفای در نوار وضعیت بالای صفحه نمایش تلفن همراه به معنای آماده به کار بودن آن برای برقراری و دریافت تماس روی وای فای است.

تمامی تماس ها در صورت متصل بودن  به وای فای به صورت پیش فرض با تلفای صورت می‌گیرد. در صورت تمایل می‌توان با غیرفعال کردن تلفای در تنظیمات آن به صورت موقت این پیش فرض را تغییر داد.

در حال حاضر سرویس تلفای تنها برای مشترکان داخل کشور قابل استفاده است.

کجا می‌توان از تلفای استفاده کرد؟

با اتصال به هر شبکه وای فای، فارغ از اینکه ارائه‌دهنده وای فای چه شرکتی باشد، می‌توان از این سرویس استفاده نمود.

مدیریت مصرف و هزینه تلفای چگونه است؟

فعالسازی این سرویس رایگان است. تعرفه تماس تلفای نیز مانند تعرفه تماس عادی است.

چگونه می‌توان سرویس تلفای همراه اول را غیرفعال کرد؟

برای غیرفعال کردن این سرویس به صورت موقت، می‌توانید با مراجعه به صفحه تنظیمات اپلیکیشن تلفای و از طریق گزینه “فعال/غیرفعال کردن تماس‌های تلفای” تنظیمات لازم را انجام بدهید. برای غیر فعال نمودن این سرویس به صورت دائم، کافی است برنامه تلفای از تلفن همراه حذف (uninstall) شود.

کیفیت مکالمه از طریق تلفای همراه اول چگونه است؟

کیفیت مکالمه از طریق تلفای، کاملاً به کیفیت وای فایی که تلفن همراه به آن متصل می‌شود بستگی دارد. بنابر این جهت برقراری تماس مطلوب لازم است از شبکه وای فای با پهنای باند کافی (با بیت ریت حداقل ۱۲کیلوبیت بر ثانیه) برای برقراری و دریافت تماس تلفای استفاده شود.

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد، بدون نیاز به اینترنت و بدون کد شارژ، سیم‌کارت خودتون یا اطرافیانتون رو شارژ کنید یا بسته اینترنت بخرید. همین الان امتحانش کنید! به دوستاتونم بگید!