آموزش استفاده از لایو لوکیشن تلگرام به صورت تصویری

تلگرام قابلیت جالبی تحت عنوان لایو لوکیشن (Live Location) دارد که می‌توانید به کمک آن موقعیت مکانی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید از دیگران درخواست کنید که موقعیت مکانی خود را به صورت زنده با شما به اشتراک بگذارند. در این پست نحوه استفاده از این قابلیت جدید را آموزش خواهیم داد.

لایو لوکیشن تلگرام

 

قدم نخست برای استفاده از لایو لوکیشن تلگرام این است که Location گوشی را در حالت فعال قرار دهید. برای این کار در گوشی‌های آیفون اپلیکیشن Settings را باز کنید. به پایین اسکرول کنید و گزینه Privacy را انتخاب کنید. در صفحه جدید Location Service را بزنید و آن را در حالت فعال قرار دهید. در گوشی‌های اندرویدی هم می‌توانید این کار را از طریق نوار دسترسی سریع و یا اپلیکیشن Settings انجام دهید.

لایو لوکیشن تلگرام را می‌توانید با یکی از کانتکت‌ها و یا گروه‌هایی که در آنها عضو هستید، به اشتراک بگذارید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد، بدون نیاز به اینترنت و بدون کد شارژ، سیم‌کارت خودتون یا اطرافیانتون رو شارژ کنید یا بسته اینترنت بخرید. همین الان امتحانش کنید! به دوستاتونم بگید!

 

لایو لوکیشن تلگرام

  1. تلگرام را باز کنید.
  2. شخص یا گروهی را که می‌خواهید لایو لوکیشن خود را برای آن بفرستید، انتخاب کنید.
  3. در صفحه چت، آیکون اتچ (گیره کاغذ) را بزنید.
  4. از لیستی که باز می‌شود، گزینه Location (موقعیت مکانی) را انتخاب کنید.
  5. با انتخاب لوکیشن وارد نقشه می‌شوید. در این صفحه گزینه Share My Live Location For (به اشتراک گذاشتن موقعی مکانی لحظه‌ای) را بزنید.
  6. صفحه جدیدی باز می‌شود که در آن باید مدت زمان اشتراک‌گذاری لایو لوکیشن را از بین سه گزینه موجود انتخاب کنید.

 

 

 

 

لایو لوکیشن تلگرام

پس از طی این مراحل، به صفحه چت بازمی‌گردید. همانطور که در تصویر می‌بینید، موقعیت مکانی شما به صورت زنده در چت نمایش داده می‌شود. لایو لوکیشن تا به پایان رسیدن بازه زمانی که شما انتخاب کرده‌اید، در چت نمایش داده می‌شود. یعنی اگر در حال راه رفتن یا سوار بر ماشین باشید، افرادی که لوکیشن خود را با آنها به اشتراک گذاشته‌اید، مسیر حرکت شما را می‌بینند.

اگر فرد مقابل نیز به شما لایولوکیشن بدهد، شما روی نقشه، موقعیت مکانی هر دوتان را خواهید دید.

اگر مایلید قبل از به پایان رسیدن بازه زمانی که انتخاب کرده‌اید اشتراک‌گذاری لحظه‌ای موقعیت مکانی را متوقف کنید، در صفحه چت روی نقشه لایو لوکیشن ضربه بزنید. با این کار به صفحه نقشه وارد می‌شوید. گزینه Stop Sharing My Location را بزنید. با این کار لوکیشنی که به اشتراک گذاشته‌اید، از حالت لایو خارج می‌شود. اما در چت باقی می‌ماند. اگر می‌خواهید لوکیشن را به طور کامل حذف کنید تا کسی نتواند آن را مشاهده کند، انگشت خود را روی لوکیشن قرار دهید و نگه دارید. سپس Delete For Everyone را بزنید.

لایو لوکیشن یا موقعیت مکانی لحظه‌ای تلگرام کاربردهای جالبی دارد. مثلاً اگر می‌خواهید با دوستان خود و با چند اتومبیل سفر کنید، می‌توانید از آن استفاده کنید. و بدانید هر کسی در کجای جاده است. همچنین اگر قرار دارید و در انتظار کسی هستید، می‌توانید با این قابلیت از فاصله او با خودتان باخبر شوید.

تلگرام سرویس مبتنی بر موقعیت مکانی دیگری نیز دارد که جالب است. نوشته دیگر ما درباره پیدا کردن افراد نزدیک در تلگرام را نیز از دست ندهید.

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد، بدون نیاز به اینترنت و بدون کد شارژ، سیم‌کارت خودتون یا اطرافیانتون رو شارژ کنید یا بسته اینترنت بخرید. همین الان امتحانش کنید! به دوستاتونم بگید!