راهنمای کامل فعال سازی اینترنت ایرانسل (GPRS ، EDGE ، ۳G ، ۴G)، بسته های افزایشی و تعرفه‌های مربوطه

اینترنت 3g و 4g ایرانسلدر این مطلب شیوه‌ی فعالسازی اینترنت GPRS (یا EDGE) و اینترنت نسل سوم ۳G و نسل چهارم ۴G، LTE ایرانسل، نحوه فعال سازی بسته های افزایشی و تعرفه های مربوط به استفاده از این سرویس به طور کامل توضیح داده شده. اگر قصد دارید از سیمکارت ایرانسل برای اتصال به اینترنت استفاده کنید، این مطلب برای شماست.

یک مقدمه: GPRS یا EDGE یا ۳G یا ۴G؟

این چهار عنوان، عناوینی هستند که همگی برای اینترنت همراه ایرانسل به کار می‌روند، این که شما برای اتصال به اینترنت ایرانسل از کدام تکنولوژی استفاده می‌کنید، بستگی به نوع آنتن‌دهی منقطه و سیم کارت و تلفن همراه شما دارد. در بعضی مناطق، هنگام اتصال به اینترنت علامت G در بالای صفحه ظاهر می‌شود که به معنی GPRS است. در بعضی مناطق علامت E را خواهید دید که مربوط به EDGE است. و با راه‌اندازی خدمات نسل سوم اینترنت، در برخی مناطق هنگام فعال کردن اینترنت علائم H، H+ یا ۳g یا ۴g را در بالای گوشی خواهید دید، که به این معناست که در منطقه‌ای حضور دارید که ایرانسل سرویس نسل سوم و بالاتر خود را در آن منطقه فعال کرده است. طبیعتا در مناطقی که نسل سوم و بالاتر راه‌اندازی شده است، کیفیت اینترنت بهتری خواهید داشت. به این ترتیب، این که شما از کدام یک از تکنولوژی‌های gprs، edge یا ۳g یا ۴g استفاده می‌کنید، بستگی به نوع آنتن‌دهی منطقه‌ای دارد که در آن حضور دارید. برای این که بتوانید از اینترنت ۳g یا ۴g استفاده کنید، باید این قابلیت در تلفن همراه شما وجود داشته باشد. بیشتر تلفن‌های هوشمند امروزی از ۳g پشتیبانی می‌کنند، اما فعلن تعداد کمی از گوشی‌های از اینترنت نسل چهار (۴g یا LTE) پشتیبانی می‌کنند. اگر می‌خواهید بدانید گوشی شما از ۳g یا ۴g پشتیبانی می‌کند یا نه، می‌توانید به صفحه بررسی قابلیت ۳g و ۴g در سایت ایرانسل بروید و با وارد کردن مارک و مدل گوشی خود از این امر مطلع شوید.

اگر تلفن همراه شما از ۴G پشتیبانی نمی‌کند اما مایل به استفاده از اینترنت ۴G هستید، یک راه دیگر استفاده از مودم‌های ۴G ایرانسل است که هزینه خرید آن‌ها نسبت به گوشی همراه کمتر است.

برای استفاده از ۴G به سیم‌کارت جدید نیاز دارید

نکته‌ی دیگر این است که ۳G با همین سیم کارت فعلی شما قابل استفاده است اما اگر گوشی شما از ۴G پشتیبانی می‌کند و می‌خواهید از این قابلیت استفاده کنید، باید با مراجعه به مراکز خدماتی ایرانسل، سیم‌کارت خود را تعویض نمایید ویا یک سیم‌کارت ۴G جدید خریداری نمایید.

اینترنت نسل سوم و چهارم ایرانسل

فعال سازی GPRS / EDGE / 3G / 4G

شما با استفاده از gprs ایرانسل، که تکنولوژی جدیدتر آن همان edge است، و در مناطقی که پوشش ۳G و ۴G وجود دارد، با اینترنت ۳G و ۴G می‌توانید در هر جایی که ایرانسل خط دهی دارد، با استفاده از موبایل خود به اینترنت متصل شوید. برای فعال کردن این سرویس روی سیمکارت خود، کد دستوری زیر را وارد کنید:

*130*3*6#[yes/ok]

پس از وارد کردن این کد، یک پیامک (configuration message) حاوی تنظیمات gprs ایرانسل به گوشی شما ارسال می‌شود و شما باید آن را install یا save کنید. هنگام نصب از شما pin یا رمز خواسته می‌شود و شما باید رمز ۱۲۳۴ را وارد کنید، تا gprs‌ سیم‌کارت شما فعال شود.
روش دیگر برای دریافت تنظیمات gprs، ارسال یک پیامک به شماره ۲۲۲۵ به شکل زیر است:
S [phone brand] [phone model]
لحظاتی پس از ارسال این پیامک، شما پیامی حاوی تنظیمات gprs و mms دریافت خواهید کرد که باید آن را Save یا Install کنید. حالا، شما می‌توانید با روشن کردن packet data از قسمت تنظیمات Network یا Connectivity گوشی خود، به اینترنت متصل شوید. البته ممکن است بعد از فعالسازی، چند ساعت طول بکشد تا اینترنت برای گوشی شما فعال شود. زمانی که اینترنت همراه گوشی شما فعال شود و به درستی کار کند، یک آیکون کوچک (متشکل از حرف E یا G یا Y واحتمالا با دو عدد فلش برعکس) در بالای صفحه گوشی شما نمایش داده می‌شود.

مدل گوشی شما در شبکه ایرانسل موجود نیست؟ >  تنظیمات دستی GPRS ایرانسل

ممکن است شما از طریق روش‌های بالا اقدام به فعال‌سازی جی پی آر اس خود کنید، اما پیغام دریافت کنید که مدل گوشی شما در سیستم ثبت نشده. این پیام گاهی در اثر خطای در سرورهای ایرانسل اتفاق می‌افتد (یعنی در حالی که تنظیمات وجود دارد، به اشتباهَ این پیام فرستاده می‌شود). قبل از هر کاری، چند دقیقه صبر کنید و کد دستوری که در بالا گفته شده است را دوباره وارد کنید. اما اگر پس از چند بار درخواست فعال‌سازی، دوباره با همان پیام مواجه شدید، در این صورت،‌ نوبت به تنظیمات دستی gprs می‌رسد. شما باید شخصا تنظیمات را در گوشی خود وارد کنید. نحوه وارد کردن دستی تنظیمات gprs ایرانسل در گوشی‌ها و سیستم‌عامل‌های مختلف متفاوت، ولی شبیه به یکدیگر است. ما در اینجا به علت رواج بیشتر، این فرآیند را برای گوشی‌های لمسی آندرویدی سامسونگ توضیح می‌دهیم. بقیه مدل‌ها نیز سازوکاری کمابیش مشابه خواهند داشت. برای تنظیم دستی gprs به شیوه‌ی زیر عمل کنید:

۱. به مسیر زیر بروید (منظور از Menu همان دکمه منوی گوشی شماست):

Menu> Settings> Wireless and network > Mobile networks > Access Point Names > Menu >Add New Apn

۲. در صفحه‌ای که نمایش داده می‌شود، طبق جدول زیر موارد خواسته شده را وارد کنید:

نام مقدار
Name Irancell-GPRS
APN mtnirancell
Proxy ۱۰.۱۳۱.۲۶.۱۳۸
Port ۸۰۸۰

۳. دکمه Menu و سپس Save را بزنید.

۴. در صفحه‌ی لیست پروفایل‌ها، مطمئن شوید پروفایلی که اکنون درست کردید (Irancell-GPRS) انتخاب شده باشد.

۵. الان باید بتوانید به اینترنت وصل شوید.

خب؛ حالا که اینترنت همراه ایرانسل خود را فعال کردید، بهتر است به فکر هزینه‌های آن نیز باشید. اگر هیچ بسته‌ای را خریداری نکرده باشید، هزینه‌ی اینترنت شما به صورت آزاد، و بر مبنای میزان کیلوبایت ارسالی و دریافتی از گوشی شما محاسبه می‌شود. هر کیلوبایت ارسال یا دریافت اطلاعات از اینترنت، برای سیم‌کارت دائمی ۰.۵ ریال و در سیم‌کارت اعتباری ۰.۷۵ ریال برای شما هزینه دارد. اما اگر استفاده‌ی شما از اینترنت، از یکی دو ساعت در هفته بیشتر است، توصیه می‌کنیم یکی از بسته‌های تخفیفی اینترنت همراه ایرانسل را فعال کنید

بسته‌های تخفیفی اینترنت GPRS ،EDGE ،۳G یا ۴G ایرانسل

بسته های تخفیفی EDGE و GPRS ایرانسلفعال کردن این بسته ها باعث صرفه‌جویی تا بیش از ۹۰ درصد در هزینه اینترنت ایرانسل شما می‌شود. شما می‌توانید بر اساس نیاز خود، یکی از بسته های تخفیفی ارائه شده توسط ایرانسل را فعال کنید. بسته های تخفیفی مختلف ایرانسل، قیمت هر کدام از بسته‌ها، و کد فعال کردن بسته های تخفیفی ایرانسل برای سیمکارت های ثابت و اعتباری در ادامه آمده است.

بسته‌های اینترنت همراه gprs ایرانسل با دستور *۵۵۵*#

یک روش برای خریداری بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل، استفاده از کد دستوری ۵۵۵ است. روش فعال‌سازی و جزئیات این بسته‌ها را در جدول زیر می‌بینید:

فعال سازی بسته‌های اینترنت ایرانسل با کد دستوری ۵۵۵ و تعرفه‌های بسته‌ها
مهلت استفاده حجم قیمت کد فعال سازی (اعتباری و دائمی)
۱ روزه ۱۵ مگابایت ۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۱#
۳۰ مگابایت ۹,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۹#
۱ گیگابایت (۲ تا ۸ صبح – فقط اعتباری) ۱۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۷#
۱۲۰ مگابایت ۱۸,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۱۲#
۲۰۰ مگابایت (فقط اعتباری) ۲۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۵#
۳۰۰ مگابایت ۴۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۵*۱#
۵۰۰  مگابایت ۶۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۳#
۷ روزه ۴۰ مگابایت ۱۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۸#
۶۰ مگابایت ۲۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۱۰#
۱۰۰ مگابایت ۲۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۲#
۲۰۰ مگابایت ۴۰,۰۰۰  ریال *۵۵۵*۵*۲*۳#
۳۰۰ مگابایت ۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۱#
۵ گیگابایت ۱۷۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۱#
۱ گیگابایت (۹شب تا ۹ صبح – فقط اعتباری) ۴۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۱۱#
۳ گیگابایت (۶۰۰ مگابایت دائمی و ۲۴۰۰ مگابایت ۲ تا ۹ صبح – فقط اعتباری ۸۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۵#
۳۰ روزه ۲۰۰ مگابایت ۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۱#
۳۵۰ مگابایت ۷۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۱۰#
۴۰۰ مگابایت ۸۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۱۱#
۲۴ گیگابایت (۲ تا ۸ صبح)
ویژه مشترکین اعتباری
۱۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۹#
۳ گیگابایت  (۵۰۰ مگابایت + ۲/۵ گیگابایت ۹ شب تا ۹ صبح – فقط اعتباری) ۱۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۶#
۲/۵ گیگابایت (۱ گیگابایت + ۱.۵ گیگابایت ۱۲ شب تا ۱۲ ظهر – فقط اعتباری) ۱۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۲#
۳ گیگابایت (۱گیگابایت + ۲ گیگابایت ۹ شب تا ۹ صبح – فقط اعتباری ۱۳۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۷#
۵ گیگابایت ۲۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۲#
۱۰ گیگابایت ۳۲۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۳#
۲۰ گیگابایت ۵۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۴#
۳ ماهه ۶ گیگابایت ۲۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۵#
۹ گیگابایت ۳۲۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۴*۷#
۱۲ گیگابایت ۳۷۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۷#
۱۵ گیگابایت ۴۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۸#
۱۸ گیگابایت ۴۷۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۹#
۳۰ گیگابایت ۶۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۱۰#
۵۰ گیگابایت ۷۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۱۱#
۶ ماهه ۹ گیگابایت (فقط اعتباری) ۳۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۴*۱۲#
۳۰ گیگابایت ۶۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۴*۱#
۱۲ ماهه ۱۲ گیگابایت ۴۲۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۴*۱۳#
۱۰۰ گیگابایت ۱,۷۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۸*۱۳#

نکته: ایرانسل مدام شرایط و تعداد بسته‌های اینترنت خود را تغییر می‌دهد که این امر تا حدی به سردرگمی کاربران نیز منجر شده است. برای مشاهده‌‌ی آخرین وضعیت بسته‌ها می‌توانید به صفحه بسته‌های اینترنت همراه در وبسایت ایرانسل مراجعه کنید.

اگر به خاطر سپاری کدهای بالا برایتان مشکل است، کافی است کد «ستاره ۵۵۵ مربع» را به خاطر بسپارید. با زدن این کد منویی ظاهر می‌شود که شما می‌توانید با طی مراحل موجود در منو، به هر کدام از بسته های فوق برسید.

توجه داشته باشید که در سیم‌کارت شما اعتباری است، برای فعال کردن هر کدام از بسته‌ها، باید حداقل به همان میزان شارژ در سیمکارتتان موجود باشد. همچنین دقت داشته باشید که شما نمی‌توانید از شارژ شگفت‌انگیز برای فعال کردن بسته‌های اینترنت ایرانسل استفاده کنید. اگر شارژ سیمکارت شما کم است، ابتدا از طریق خرید شارژ اینترنتی، شارژ مستقیم ایرانسل، یا کد دستوری *۷۸۹*۹۹۹# یا روش‌های دیگر، سیمکارت خود را به میزان لازم شارژ کنید.

برای اطلاع از وضعیت بسته‌های تخفیفی، کد زیر را شماره گیری کنید:
*140*3*7*1#

قابلیت تمدید بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل

در صورتی که پیش از پایان دوره‌ی یک بسته، بسته‌ی دیگری را فعال کنید، حجم باقی‌مانده‌ی بسته‌ی قبلی نمی‌سوزد و به بسته‌ی بعدی منتقل می‌شود. انتقال حجم به دوره‌ی بعدی، حداکثر تا ۹۰ روز امکان‌پذیر است. البته این امر شامل بسته‌های بلندمدت (سه ماهه و بیشتر) و بسته‌های شبانه نمی‌شود.

تمدید خودکار بسته‌های اینترنت ایرانسل

بسته‌های هفتگی و ماهانه پس از پایان مهلت استفاده، به صورت خودکار تمدید می‌شوند. شما می توانید در صورت تمایل، با شماره‌گیری کد *۵۵۵*۵*۹# فهرست بسته‌های با قابلیت تمدید خودکار را دریافت کنید. برای لغو این قابلیت کافیست با شماره‌گیری کد مذکور،گزینه لغو بسته را انتخاب نمایید.

شارژ ویژه GPRS

یک روش آسان و سریع برای بهره‌مندی از بسته‌های تخفیفی اینترنت gprs ایرانسل، شارژ سیمکارت ایرانسل با استفاده از شارژ ویژه gprs است. در این روش، شما پس از خرید شارژ، کد شارژ را به جای ۱۴۱، با عدد ۱۴۵ وارد می‌کنید:
*145*charge-code#[yes/ok]

به این ترتیب، یکی از طرح‌های زیر با توجه به مبلغ کارت شارژی که وارد کرده اید، برای شما فعال می‌شود:

شارژ ایرانسل ویژه gprs
نوع شارژ حداکثر حجم استفاده مهلت استفاده
۱۰۰۰ تومانی ۴۰ مگابایت ۳ روز
۲۰۰۰ تومانی ۱۰۰ مگابایت ۵ روز
۵۰۰۰ تومانی ۲۷۰ مگابایت ۱۰ روز
۱۰۰۰۰ تومانی ۶۰۰ مگابایت ۱۵ روز
۲۰۰۰۰ تومانی ۲ گیگابایت ۲۰ روز

توجه داشته باشید که شارژی که به این روش وارد می‌کنید، صرف هزینه‌ی gprs شما می‌شود و امکان استفاده از این شارژ برای مکالمه و پیامک وجود ندارد.

اطلاع از میزان شارژ بسته GPRS یا EDGE یا اینترنت ۳G و ۴G ایرانسل

برای اطلاع از میزان باقی مانده اعتبار بسته اینترنت ایرانسل خود، دو راه پیش رو دارید:

۱. از طریق تلفن همراه و کد دستوری: کد دستوری زیر را در تلفن همراه خود وارد کنید تا از میزان اعتبار بسته‌ی خود مطلع شوید:

hesab-gprs-irancell

 

برای استعلام مانده حساب بسته اینترنت سه ماهه، شش ماهه و یکساله، کد *۵۵۵*۱*۴*۴# را شماره گیری نمایید.

۲. از طریق اینترنت و بخش e-care وب‌سایت ایرانسل: ایرانسل این امکان رو اضافه کرده که از طریق وب‌سایت، از حساب gprs خودتون مطلع بشید. کافیه به سایت ایرانسل برید و وارد قسمت ecare بشید. پس از انتخاب زبان، روی لینک کنترل حساب اینترنتی تلفن همراه کلیک کنید، وارد بخش ecare شده و حساب خودتون رو ملاحظه کنید. برای ورود، به شماره سیم‌کارت ایرانسل، و رمز دوم سیم‌کارت نیاز خواهید داشت. برای دریافت رمز ورود کافیه یک بار با استفاده از سیم‌کارت ایرانسلتون یه پیامک خالی به شماره ۱۳۰ بفرستید.

همیشه شارژ باشید!
کارتی؛ سامانه‌ی اینترنتی خرید شارژ

ارسال شده در آموزشی | برچسب‌شده ، ، ، |
ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها! لطفا این کد را شماره‌گیری کنید!
*789*999#
با شماره‌گیری این کد می‌توانید بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

566 دیدگاه برای «راهنمای کامل فعال سازی اینترنت ایرانسل (GPRS ، EDGE ، ۳G ، ۴G)، بسته های افزایشی و تعرفه‌های مربوطه»

 1. ملیا می‌گوید:

  سلام منم این بسته ۵گیگ ۶تا۱۲ رومیخام اما کدشو که میزنم پیغام میده که ازطریق سایت ایرانسل بگیرم میشه راهنمایی کنید

 2. شیما می‌گوید:

  سلام،

  من اینترنت ماهانه۵ گیگ ۶صبح تا ۱۲ ظهر را فعال کردم ولی اشتباهی به جای عدد ۱ عدد ۲ را زدم که هر ماه سر این تاریخ دوباره این تعرفه را تمدید می کند به صورت خودکار. چه جوری می تونم قطعش کنم؟

 3. Mohamad می‌گوید:

  سلام من یه بسته اینترنت سه ماهه خریداری کردم ولی حجمم تمام شده است و هنوز ٢ماه دیگر فرصت دارم میخواستم ببینم ایا میشود حجم خرید؟

 4. هومن می‌گوید:

  سلام
  جهت فعالسازی ۳g 4g دستور #۶*۳*۱۳۰* رو شماره گیری می کنم ولی این پیغام رو میفرسته!!
  mote’sefae shabake movaghatan ba eshkal movajeh ast. ltfan ba’dan emtehan konid
  چندین روز و در چندین مکان تست کردم ولی همیشه این پیغام رو میده!!علتش چیه و چیکار کنم
  مدل کوشیم: GLX Spider1

 5. امین می‌گوید:

  سلام
  اگه حجم ترافیک بسته خریداری شده قبل از پایان زمان بسته ، تمام بشه آیا میشه براش ترافیک اضافه خرید ؟ یا اینکه باید حتما دوباره بسته خریداری کرد ؟

  • سينا می‌گوید:

   نه لامصب نمیشه ترافیک(حجم،گیگ) خرید باس حتما دوباره بسته بخرى
   اگه به هر دلیلى حجم یا روز بسته اینترنتى ایرانسلتون تموم بشه حتما بسته باس بخرین واینم خیلى مسخرس

 6. رضا می‌گوید:

  بنده از طریق مودم g3 قدیمی با لبتاب وارد اینترنت میشوم مشگلی که دارم کد دستوری را با مودمهای قدیمی نمیشه وارد نمود متاسفانه کددستوری را بایه گوشی وارد میکنیم بعد سیم کارت را وارد مودم کرده بعداز اینترنت استفاده میکنیم که باتعرفه ازاد محاسبه میشود لطفا راهنمایی فرمایید

 7. امیر می‌گوید:

  من اینترنت ۳ ماه ۱۲ گیگ به مبلغ ۳۷۵۰۰ شارژ کردم .اما بعد از دو هفته قطع شد من ۲۰۰ مگ استفاده نکردم اما اعتبار من تمام شد چیکار باید بکنم تا بفهمم حجمم چیکار شده؟

 8. لعیا می‌گوید:

  با سلام خدمت شما دوستان عزیز.ببخشید سوال خیلی مهمی داشتم.لطفا هرکی میدونه کمکم کنه و سوالمو مسخره نکنه!!!!!!!!!!
  سستم گوشیه من فارسیه و این راه و روشایی که شما گفتن انگلیسی هستش و من نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم! میشه یبار دیگه روشتون رو به زبون فارسی و برای گوشی با سیستم فارسی توضیح بدین؟؟؟؟
  Menu> Settings> Wireless and network > Mobile networks > Access Point Names > Menu >Add New Apn اینایی که گفتین و به فارسی چجوری پیدا کنم؟چون اصلا به فارسی وایرلس و نتورک ننوشته.
  لطفا بگید چیکار کنم؟ ممنون از شما

 9. بهناز می‌گوید:

  سلام
  من اینترنت ۱۲ ماهه م رو فعال کردم. پیام تأیید ش هم اومد. اما ایرانسل هر دو ساعت یک پیام میده که حجم اینترنتم در حال اتمامه. به نظرتون فعال نشده یا … ضمن اینکه توی شهر و مخصوصن خارج از تهران اینترنت اصن خوب نیست و e رو نشون میده. چه کنم؟ آیا به رایتلم برگردم؟ امکان پس دادن این بسته هست آیا؟
  ممنونم

 10. reza می‌گوید:

  سلام اساتید کسی میدونه این E یا همون نت رو با چه کدی میشه قطع کرد ؟؟؟؟؟ لطف بزرگی میکنید

  • کارتی می‌گوید:

   قطع کردن اینترنت گوشی نیاز به کد نداره. برید از تنظیمات گوشیتون mobile data یاد داده همراه رو غیرفعال کنید. البته ممکنه اسمش بر اساس مدل گوشیتون یه کم فرق کنه.

 11. Alireza می‌گوید:

  سلام
  ببخشید این بسته ۳ گیگابایت (۵۰۰ مگابایت + ۲/۵ گیگابایت ۹ شب تا ۹ صبح – فقط اعتباری) یعنی ما مثلا ظهر از نت استفاده کنیم نمیشه ؟ فقط باید ۹ شب تا ۹ صبح استفاده کنیم ؟
  اگر ظهر استفاده کنیم شارژ خود گوشی مصرف میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 12. زهرا می‌گوید:

  سلام بسته های ترکیبی رو چگونه روی گوشی اپل فعال کنیم چون درقسمت اینترنت گزینه ای بنام داده بسته ای موجودنیست ایا نمیتتونیم ازین بسته ها استفاده کنیم لطفا پاسخ واضح دهید ممنون

 13. سیمین می‌گوید:

  مرسی مرسی مرسی خیلی کامل توضیح دادین مشکلم حل شد :-*

 14. المیرا می‌گوید:

  سلام، من ترکیه هستم می خواستم ببینم وقتی بسته اینترنتی میخرم از طریق گوشیم می تونم ازش استفاده کنم یا فقط برای ایران هست؟

 15. هادی می‌گوید:

  چطور میشه از اینترنت بسته‌های اینترنت ایرانسل رو خریداری کرد؟

 16. نرگس می‌گوید:

  سلام گوشی من آیفونه و آنلاک نشده به خاطر همین نمیتونم کدهای دستوری رو وارد کنم راه دیگه ای نیست که من بتونم بسته های اینترنتی رو انتخاب کنم و بخرم ؟

 17. داود می‌گوید:

  سلام
  من اینترنت یه ماهه ۵ گیگ گرفتم، مدتش داره تموم میشه ولی ۳گیگ مانده میتونم مدتش رو تمدید کنم؟
  لطفاً راهنمایی کنید

 18. محمد می‌گوید:

  سلام
  من محمد از سبزوار هستم دارای سیم کارت اعتباری ایرانسل
  بسته ۲۰۰مگا بایتی ۳۰ روزه گرفتم ولی متاسفانه دارای ۲ اشکا ل است ۱- ارتباط زیاد فطع وصل میشه ۲- سرعت اون انقدر پائین است که صفحه های وب را باز نمی کند حتی کامنت ارسال نمی کند
  میخواهم از شما مسئولین شرکت ایرانسل سئوال کنم که چرا خدمات تان با تیلیقات شما خیلی مقایرت دارد ؟

 19. بهار می‌گوید:

  من میخوام از طریق اینترنت از باقی مونده ی حساب بسته ی اینترنتیم مطلع بشم ولی رمز دوم سیمکارتم رو ندارم چکار باید کرد؟

  • parviz می‌گوید:

   برای ورود، به شماره سیم‌کارت ایرانسل، و رمز دوم سیم‌کارت نیاز خواهید داشت. برای دریافت رمز ورود کافیه یک بار با استفاده از سیم‌کارت ایرانسلتون یه پیامک خالی به شماره ۱۳۰ بفرستید.

 20. hooman می‌گوید:

  با سلام
  گوشی من علامت e رو نشون میده و h+ رو نمیاره البته این رو بگم که قبلا میاورد ولی الان اینطوری شده…
  اگه مشکل رو میدونین راهنماییم کنید.

 21. حمید مقدم می‌گوید:

  سلام خسته نباشید
  این بسته های ۱۲ ماهه ۱۰۰گیگ موقع خرید چرا سه بخش میشه سه (سه تا ۴ماهه ۳۳.۳۴ گیگ) یعنی من بعد از ۴ ماه اگر ۳۳گیگ رو کامل استفاده نکنم حذف میشه و میره سراغ ۳۳ گیگ بعدی؟
  ممنون میشم توضیح بدین

 22. پرستو می‌گوید:

  ببخشید نحوه ی فعال سازی اینترنت ایرانسل در خارج از کشور هم همینطور هست؟

 23. حمزه می‌گوید:

  سلام من یه مودم سیمکارتی دارم که ۳gساپورته میخوام بدونم اگه سیمکارتم رو ۴gکنم باید تنظیماتش رو تغییر بدم

 24. محمد می‌گوید:

  شارژ بسته قبلی ام صفر شده بود ولی چند روز به پایان دوره مانده بود یک بسته سه ماهه خریدم پیامک فعال شدنش را هم دریافت کردم ولی استعلام که میکنم استعلام بسته قبلی را به من میدهد آیا بسته جدیدم فعال شده وچطوری استعلام کنم؟

 25. سپيده پرويزي می‌گوید:

  من نت یک روزه گرفتم ولی مرتب داره تمدید میشه میخواستم بدونم چطوری غیر فعالش کنم.سیم کارتمم دائمیه

 26. سحر می‌گوید:

  سلام به همه دوستان
  من یک بار اینتر نت ۳G خطم را فعال کردم اما الان می خواهم اینترنت خطم را غیر فعال کنم چون هرچه شارژ می خرم بدون اینکه از اینترنت استفاده کنم تمام می شود. می شود لطفا راهنمایی کنید اینترنتم را چگونه قطع کنم؟؟

  • علیرضا می‌گوید:

   باید به تنظیمات گوشیتون برید به قسمت بیشتر گوشی و شبکه های موبایل و داده های تلفن همراه رو قطع کنی و تیکش رو برداری.یا صفحه بالای گوشی رو بکش پایین و گزینه داده ها رو قطع کن.

 27. neg می‌گوید:

  سلام.میخواستم.بپرسم برای اینترنت ۳G مثل رایتل نیاز به ارائه مدرک هست ? یا به همین سا دگی که گفته شد?

 28. آرمان شریف زاده می‌گوید:

  نه اگه تمام شد از شارزت کم میشه باید اینترنتت را قطع کنی یا بسته ی جدیدی بخری

 29. سیمین می‌گوید:

  سلام میخواستم بپرسم ایا بسته های اینترنتی بعد از اتمام دوباره خود به خود تمدید میشن؟ اگه میشن چه جوری میتونیم ابطالش کنیم؟

 30. علی می‌گوید:

  سلام من g750 را دارم ولی نمیدونم چرا برای ۳g بخوام برم در شبکه های تلفن حالت شبکه را ندارد که تنظیم کنم هرکس داره یا مدیر محترم اگه میتونه راهنمایی کنه … چرا حالت شبکه را ندارد طوری که g610 دارد ولی g750 ندارد

 31. سارا می‌گوید:

  سلام علامت H+ ایرانسل فعال شده اما وقتی میخوام برم تو اینترنت پیام میده «تایید اعتبار سرور پروکسی انجام نشد » چکار کنم ؟

 32. ناشناس می‌گوید:

  سلام علامت H+ ایرانسل فعال شده اما وقتی میخوام برم تو اینترنت پیام میده «تایید اعتبار سرور پروکسی انجام نشد » چکار کنم ؟

 33. ابوالفضل ولایت می‌گوید:

  من علامت H روی گوشیم فعاله و سرعتم عالی… میخوام بدونم مثلا اگه بسته ی ۳۰روزه ۲ گیگ ۱۰هزار تومانی رو بخرم بازم سرعتم با این بسته مث قبل هست؟؟؟ی بسته ی مذکور با سرعت H هست؟
  مگه میشه با۱۰هزارتومن یک ماه اینترنت پرسرعت داشت؟

 34. مهرداد می‌گوید:

  سلام.میخواستم بپرسم اگه بسته های خریداری شده تا وقت مشخص شده استفاده نشن میسوزن؟ یعنی مثلا بسته ی ۱۵۰مگابایت یک روزه اگه تو یه روز استفاده نشه میسوزه؟؟

 35. ریحانه می‌گوید:

  سلام
  میخواستم بدونم من میتونم شارژ اینترنت خط خودم رو به یه خط دیگه منتقل کنم لطفا اگه روشی هست بیان کنید ممنون

 36. Dr Farid می‌گوید:

  با عرض سلام .جناب کارتی مختصر عرض میکنم
  بنده.حدود ۱۵ روز پیش بسته ۳۰روزه دو گیگ ده هزار تومانی با سیم کارت ای سیم فعال کردم .در این مدت طی شبانه روز از بسته فعلی استفاده کردم ولی بعد مدت ذکر شده و با وجود بالای یک و نیم گیگ حجم.از بسته فقط از ساعت دو نیمه شب الی هفت صبح.واسم قابل استفاده بود..در این مورد با اپراتور ایرانسل هم تماس گرفتم ولی جوابی نگرفتم لطفا دراین مورد راهنمایی لازم را بفرمایید .فکر بسته قبلی نیستم فقط میخوام بسته ماهانه دو گیگ رو دو باره خریداری کنم به شرطی که این مشکل پیش نیاد.در ضمن لازم به ذکر است که شما در جواب کاربر دیگری فرمودید امکان فعال سازی دو بسته همزمان وجود ندارد ولی بنده با وجود بسته ماهانه طی ده روز فعلی روزانه از بسته ۱۵۰مگ بایتی استفاده میکنم.ممنون از توجهتون

 37. Dr Farid می‌گوید:

  با عرض سلام .جناب کارتی مختصر عرض میکنم
  بنده.حدود ۱۵ روز پیش بسته ۳۰روزه دو گیگ ده هزار تومانی با سیم کارت ای سیم فعال کردم .در این مدت طی شبانه روز از بسته فعلی استفاده کردم ولی بعد مدت ذکر شده و با وجود بالای یک و نیم گیگ حجم.از بسته فقط از ساعت دو نیمه شب الی هفت صبح.واسم قابل استفاده بود..در این مورد با اپراتور ایرانسل هم تماس گرفتم ولی جوابی نگرفتم لطفا دراین مورد راهنمایی لازم را بفرمایید .فکر بسته قبلی نیستم فقط میخوام بسته ماهانه دو گیگ رو دو باره خریداری کنم به شرطی که این مشکل پیش نیاد.در ضمن لازم به ذکر است که شما در جواب کاربر دیگری فرمودید امکان فعال سازی دو بسته همزمان وجود ندارد ولی بنده با وجود بسته ماهانه طی ده روز فعلی روزانه از بسته ۱۵۰مگ بایتی استفاده میکنم.ممنون از توجهتون

  • سیاوش-siasystem3@gmail.com می‌گوید:

   درود بر شما دوست عزیز
   شما باید پس از ساعت ۸ صبح تنظیمات داده تلفن همراه گوشی خود را غیر فعال و پس از چند دقیقه دوباره فعال کنید تا بتونید از اینترنت رزانه خود استفاده نمایید .. چون شما بسته شبانه همراه با بسته یکماهه ۲گیگابایتی خریداری کرده اید .

 38. فاطمه می‌گوید:

  سلام
  مدل گوشی من prestigio Multi Phone PAP5500 Duo
  هستش .اصلا و به هیچ طریقی نمیتونم وارد اینترنت بشم
  به سایت ایرانسل هم رفتم به یه جمله ای “کد کاربری
  \تلفن شما قفل شده است” مواجه میشم
  از طریق راه هایی که شما گفتین هم نمیتونم به اینترنت وصل شم
  چیکار کنم؟؟
  ممنون اگه به سوالم پاسخ بدین

 39. مرجان می‌گوید:

  سلام علامت H+ ایرانسل فعال شده اما وقتی میخوام برم تو اینترنت پیام میده «تایید اعتبار سرور پروکسی انجام نشد » چکار کنم ؟

  • ناشناس می‌گوید:

   سلام , شما تو تنظیمات اینترنت , برید تو اکسس پوینت نیم , و بعد اعداد پروکسی رو حذف و بعدش گوشیو رستارت کنید
   ببخشید فارسی نوشتم حالشونداشتم

 40. ss007 می‌گوید:

  سلام ببخشید من جایی زندگی میکنم که ۳G انتن میده ولی ایرانسل هر کاری کردم علامت H رو صفحه نمیاد ولی علامت E میاد راهنمیایی کنید لطفا

 41. کیوان می‌گوید:

  با سلام چند روز پیش من پیامکی از ایرانسل دریافت کردم که به من پیشنهاد فعالسازی سرویس استعلام بسته ی اینترنتی GPRs را میداد. با فعالسازی این سرویس من در هر شبانه روز بیش از سی پیامک استعلام ی بسته اینترنتی دریافت میکنم. لطفا به من پیشنهاد دهید چگونه میتوانم از شر این پیامک ها خلاص شوم. این سرویس خیلی مسخرست.
  اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

 42. kasra می‌گوید:

  من چند روز پیش جی پی آر اسم رو فعال کردم و از اینترنت یه ماهه استفاده کردم…. حالا گوشیم رو به تنظیمات کارخونه برگردوندم و نمیتونم از اینترنت استفاده کنم…. کد جی پی ار اس رو هم که میزنم مینویسه invalid request

 43. امیرحسین می‌گوید:

  ممنون. خیلی روشن توضیح داده بودید . انجام شد کارم.

 44. tavak می‌گوید:

  ببخشید من. می خواستم بدونم پورت ۸۰۸۰ هست یا ۹۲۰۱ ؟

 45. مهین می‌گوید:

  سلام . من دو تا سیم کارت ایرانسل دارم یکی از اونها رو شارژ اینترنتی یک ماه ۲۰۰m کردم و چند روز بیشتر استفاده نکردم آیا امکان داره این شارژ اینترنتی و به سیم کارت دومم بفرستم و این خدمات اینترنتی و روی اون خط داشته باشم

 46. ss می‌گوید:

  کارتی جون از زحماتت تشکر

  برای استفاده از نسل سوم اینترنت ایرانسل باید تنظیمات جدید نصب کنیم یا همان تنظیمات قبلی جواب میده /

 47. علی می‌گوید:

  آیا بسته های تخفیفی جی پی آر اس در حالت رومینگ خارج کشور هم اعتبار دارند؟

 48. فرشاد می‌گوید:

  سلام من امروز اینرنت ایرانسل رو فعال کردم اول بالای گوشی علامت H آمد و سرعت اینترنت انقدر خوب بود که دوستم که رایتل داشت تعجب کرد و بعد من به منزلخودمان آمدم و مجددا اینترنت گوشی رو فعال کردم اینبار علامت E در بالایصفحه گوشی بود و واقعا سرعت بد و افتضاح بود باید چه کار کنم که فقط این H بالای گوشی بیاد که فکر کنم برای ۳G هست ممنون میشم راهنماییکنید

  • کارتی می‌گوید:

   ایرانسل در برخی نواحی خدمات نسل سوم رو فعال کرده و در برخی نواحی هنوز فعال نیست. وقتی علامت H بالا ظاهر می‌شه، یعنی شما در منطقه‌ای هستید که خدمات‌دهی در اون‌جا با تکنولوژی ۳G هستش.

 49. زهرا ی می‌گوید:

  باسلام
  ایاواسه وصل شدن به اینترنت بابرنامه ی پی سی سوئیت بایدگوشیمون انت داشته باشه یاربطی نداره؟