راهنمای ثبت نام وایمکس ایرانسل و پرداخت و شارژ مجدد وایمکس

آدمک وایمکسچندی پیش از یکی از دوستان خوبم که کار با سرویس وایمکس ایرانسل را تجربه کرده بود، خواستم راهنمایی برای چگونگی نام‌نویسی و استفاده از وایمکس ایرانسل بنویسد. آن‌چه می‌خوانید حاصل زحمت ایشان است:

من در این مقاله تجربه خودم رو با وایمکس می‌نویسم. برای تهیه وایمکس ابتدا باید به یکی از دفاتر ایرانسل که خدمات وایمکس رو ارائه می‌ده مراجعه کنید و پس از پر کردن یک سری فرم و ارائه یک فتوکپی کارت ملی، یک پیام کوتاه حاوی شناسه وایمکس و مبلغی که باید پرداخت کنید براتون ارسال می‌شه.

بعد از این که پول رو پرداخت کردید، حدود ۴۸ ساعت طول می‌کشه تا یه مأمور از طرف ایرانسل با مودم وایمکس در خونتون ظاهر بشه و به طور رایگان وایمکستون رو وصل می‌کنه؛ البته قبلش باهاتون تماس می‌گیره تا نیاد و پشت در بمونه. قبل از اون هم شما باید یک فتوکپی از قبض برق یا تلفن یا سندی که ثابت کنه شما اونجا زندگی می‌کنید، تهیه کنید و بدید به مأمور ایرانسل؛ اگر مستأجرید، اجاره‌نامه رو باید ارائه کنید. اگر هم در خوابگاه زندگی می‌کنید و یا به هر دلیلی نمی‌تونید همچین چیزی رو آماده کنید، می‌تونید با مراجعه به دفتر پستی محله‌تون و پرداخت ۲۰۰ تومان، یک تأییدیه پستی بگیرید و به مأمور ایرانسل ارائه بدید.

بعد از این که مأمور ایرانسل تشریف برد، ورود شما را به اینترنت وایمکس تبریک می‌گیم! (البته ممکنه این روند برای بعضی‌ها کمی بیشتر یا کمتر طول بکشه که دیگه به کیفیت خدمات ایرانسل مربوط میشه)

ازین به بعد، برای اتصال به اینترنت اولین صفحه‌ای که جلوتون ظاهر می‌شه، یک صفحه‌ی اینترنتی از سایت ایرانسل است که یوزر و پسوردتون رو وارد می‌کنید و وارد اینترنت می‌شید؛ تا زمانی هم که اتصال رایانه‌تون از اینترنت قطع نشه، دیگه نیازی نیست که دوباره این یوزر و پسورد رو وارد کنید.

اگر گذرواژه یا همون پسوردتون چیزیه که یادتون می‌ره، و می‌خواید عوضش کنید، یا اینکه هر نوع اطلاعاتی از خودتون رو که توی شبکه وایمکس ایرانسل ذخیره شده مثل اسم و شماره تلفن و … می‌خواید تغییر بدید باید با مراجعه به صفحه ورود  ecare و وارد کردن یوزر و پسوردتون اطلاعاتتون رو اصلاح و یا تکمیل کنید. این کار رو از طریق سایت http://wimax.irancell.ir هم می‌تونید انجام بدید، به سایت وایمکس برید و روی گزینه حساب من (e-care) کلیک کنید.

ورود به سیستم کنترل حساب اینترنتیبا مراجعه به سایت ایرانسل و رفتن به صفحه‌ی وایمکس شما یک منوی کاربری دارید که در زیر می‌بینید:

سیستم کنترل حساب اینترنتی ایرانسل

حساب

حساب وایمکسدر این قسمت اطلاعات مربوط به حساب شما درج شده ، شما می‌تونید از منوی سمت راست فعالیت‌های مختلفی رو انجام بدید:

 • از طریع اطلاعات حساب، اطلاعات حساب وایمکستون رو چک کنید.
 • از طریق شارژ مجدد وایمکستون رو شارژ کنید.
 • از طریق قطع موقت یا رفع قطع موقت وایمکس،‌ حسابتون رو برای مدتی قطع کنید.
 • از طریق گزینه رسید بانکی شما می‌تونید رسیدهای بانکی‌ای که تاکنون پرداخت کردید رو ببینید.

طرح تعرفه

جدول تعرفه وایمکس

درگزینه‌ی طرح تعرفه‌ی شما، اطلاعات تعرفه‌ای رو که از ایرانسل گرفتید نمایش داده می‌شه، در صورتی‌هم که بخواین این طرح رو عوض کنید می‌تونید از گزینه انتقال به طرح دیگر استفاده کنید، البته این گزینه زمانی که شما در وضعیت تعلیق باشید یعنی پول ایرانسل رو نداده باشید کار نمی‌کنه؛ هرچند در زمانی هم که کار می کنه فقط می گه درخواست شما ثبت شد! بهترین راه برای اینجور کارها اینه که با پشتیبانی ایرانسل به شماره ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ تماس بگیرید و به اپراتور بگید که می‌خواین از چه تعرفه ای استفاده کنید، ایشون راهنمایی‌های لازم رو به شما می‌کند.

خدمات مشترکینتغییر آدرس و مودم وایمکس

در بخش خدمات مشترکین شما می‌تونید اطلاعات خوتون رو از طریقخدمات مشترکین وایمکس گزینه‌های زیر اطلاعات حسابتون و منوی سمت راست ویرایش کنید، پیشنهاد می‌کنم برای اینکه پسوردتون رو فراموش نکنید بعد از نصب وایمکس توسط مامور ایرانسل حتما اون رو عوض کنید و یک چیزی بذارید تا فراموشش نکنید.

صورتحساب اینترنتی

اما مهم‌ترین نکته در حساب‌های وایمکس؛ چگونگی پرداخت اینترنتیشه. ایرانسل همیشه قبل از اینکه شارژ وایمکستون تموم بشه با پیام کوتاه بهتون اطلاع می‌ده، بنابراین پیشنهاد من هم اینه که شماره موبایلی رو که ازش استفاده می‌کنید به وایمکس بدین تا اخبار سریع به اطلاعتون برسه.

اگر هم پرداخت نکنید حسابتون تعلیق می‌شه، اما هنوز اتفاق مهمی نیفتاده، اگر بعد از چند ماه بازم پول ایرانسل رو ندید دیگه صداش درمیاد و شروع می‌کنه به پیغام دادن که حسابت رو می‌بندیم، بنابراین مشتری خوش‌قولی باشید و پولتون رو سر موعد پرداخت کنید.

در منوی صورتحساب یک بخش مشاهده صورت‌حساب داره که شما می‌تونید بفهمید باید چقدر بابت خدمات اینترنت به ایرانسل پول بدید و بخش دومش هم اینه که اون پول رو پرداخت کنید.

صورتحساب اینترنتیشما از طریق دریافت صورتحساب وایمکستون مقدار دقیقی رو که باید پرداخت کنید رو دربیارید و اون رو از طریق پرداخت قبض پرداخت کنید. برای پرداخت شما چند راه دارید:

۱. شارژ وایمکس ایرانسل به صورت مستقیم

شارژ وایمکس ایرانسل به صورت مستقیم، آسون‌ترین و سریع‌ترین روش شارژ وایمکسه. به صفحه‌ی شارژ وایمکس ایرانسل برید، شناسه‌ی وایمکس و مبلغی که می‌خواید وایمکستون شارژ بشه رو وارد کنید. ایمیلتون رو هم (اگه خواستید) بزنید و روی دکمه پرداخت کلیک کنید. بعد از این که پرداخت رو توسط کارت‌های بانکی عضو شتاب انجام دادید، وایمکستون به همون مبلغ شارژ خواهد شد. به همین سادگی 🙂

شارژ وایمکس ایرانسل

پرداخت اینترنتی هزینه وایمکس۲. پرداخت اینترنتی به کمک کارت‌های شتاب

شما می‌تونید با داشتن کارت بانکی عضو شتاب و داشتن رمز دوم برای اون، صورت‌حسابتون رو اینترنتی پرداخت کنید.

۳. شارژ مجدد به کمک خرید شارژ ایرانسل

شما ‌می‌تونید به اندازه مبلغ مورد نظرتون کارت شارژ ایرانسل تهیه کنید و سپس با ورود به سیستم e-care و در قسمت «حساب» گزینه «شارژ مجدد» رو انتخاب کنید. مثلا اگر باید ۱۲هزار تومن پرداخت کنید، دو تا کارت شارژ ۵هزار تومانی و یک کارت ۲هزار تومانی تهیه کنید، به قسمت شارژ مجدد بخش حساب برید و شماره سریال و شماره پین کارت (همون کد شارژ) رو وارد کنید و اون رو ثبت کنید تا حسابتون شارژ بشه. شما می‌تونید شارژ ایرانسل رو هم به طور اینترنتی از سامانه خرید شارژ خریداری کنید و ازش برای شارژ وایمکستون استفاده کنید. اگه نمی‌دونید چطور از اینترنت کارت شارژ بخرید، این مطلب رو بخونید.

شارژ مجدد وایمکس با کارت شارژ ایرانسل

۳. پرداخت حضوری به بانک

یک راه دیگه هم برای شارژ وایمکس ایرانسل، واریز پول به حساب ایرانسل از طریق شعب بانک ملت یا تجارت است. حساب‌ها به نام شرکت ایرانسل هستند و شماره حسابا ایناس:

 • بانک ملت: ۴۴۴۴۴۰/۹۶
 • بانک تجارت: ۲۱۰۴۴۷

اگر هم اضافه بر اونچه که ایرانسل بهتون گفته بود شارژ کردید، نگران نباشید؛ ایرانسل اون مقدار رو برای ماه بعدیتون نگه می داره و اون مبلغ از دست نمی‌ره.

در آخر هم می‌تونید هر مشکلی که داشتید از پشتیبانی ایرانسل با همون شماره ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ تماس بگیرید و مشکلتون رو حل کنید.

شارژ وایمکس ایرانسل

۲. شارژ مجدد به کمک کارت شارژ ایرانسل

ارسال شده در آموزشی, وایمکس ایرانسل | برچسب‌شده ، ، ، ، |
ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها! لطفا این کد را شماره‌گیری کنید!
*789*999#
با شماره‌گیری این کد می‌توانید بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!
ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها! لطفا این کد را شماره‌گیری کنید!
*789*999#
با شماره‌گیری این کد می‌توانید بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

133 دیدگاه برای «راهنمای ثبت نام وایمکس ایرانسل و پرداخت و شارژ مجدد وایمکس»

 1. sorraya می‌گوید:

  سلام وایمکسمو که روشن میکنم چراغ tell روشن نمیشه و وارد اینترنت نمیشه خط خونه هم بوق اشغال میزنه ایراد از کجاست?? تو حساب کاربری هم میرم میزنه فعال

 2. مهدی می‌گوید:

  سلام میخواستم بدونم اگه با دو مودم از یک اشتراک استفاده کنیم از طریق یک مودم میشه مودم دیگه رو کنترل کرد و سایت هایی رو که باز کرده چک کرد؟

 3. fatemeh می‌گوید:

  سلام.من وایمکس یک ساله ۲ مگ دارم. الان بعد ۴ ماه حجم رایگانم تموم شده میخوام شارژ مجدد کنم.خواستم ببینم حجمی که می خرم مثلا ۵ گیگ رو تا پایان طرح یک ساله م می تونم مصرف کنم یا مدت دار هست ؟ و ظرف یک ماه باید استفاده بشه؟

 4. علی اکبر عمامه می‌گوید:

  سلام از وایمکس ایرانسل استفاده می کنم یه چند روز پیش به صورت ناگهانی از کار افتاد به سفارش همکارانتون بردم برای تست ۲۰ هزار تومن گرفتن ازمون میگن وایمکس خراب شده و باید تعویض شود و ۲۵۰ هزار تومن هزینه تعویض وایمکسه
  خوب من که میدونستم وایمکسم خرابه که بردم درستش کنم
  اگه بخوام این پولو پرداخت کنم گزینه های بهتری هست برای استفاده
  مبلغی که تو حساب وایمکسم هست چی میشه اونو باید از کی پس بگیرم حدود ۱۰۰ هزار تومنه
  ایا این اجهاف در حق مشتری نیس
  ۴ ساله دارم از وایمکس استفاده می کنم به اندازه یه مدم بهتون سود نرساندم که مدممو تعویض کنید

 5. saeme می‌گوید:

  کسی می تونه منو راهنمایی کنه من می خوام یکی از سه گزینه وایمکس مبین نت و ایرانسل و سیم کارت رایتل بخرم به نظرتون کدوم بهتره برای تماس تلفنی می خوام ازش استفاده کنم

 6. اسماعیلی می‌گوید:

  سلام خسته نباشید خونه ما خط ثابت نداره ایا اینترنت ایرانسل خوبه؟کدوم وایمکس برامن مناسبه؟لطفامنو
  راهنمایی کنید

  • کارتی می‌گوید:

   شما سه تا گزینه پیش رو دارید: وایمکس ایرانسل، وایمکس مبین‌نت و سیم‌کارت رایتل. هر کدوم از این‌ها مزایا و معایب خودشونو دارند که مقایسه‌شون بحث مفصلی رو می‌خواد.

 7. kourosh می‌گوید:

  سلام من وایمکس مبین نت دارم و میخوام از این به بعد از ایرانسل استفاده کنم. آیا واسه مودم باید هزینه جداگانه پرداخت کنم یا میتونم از مودم مبین نت استفاده کنم؟

 8. ssss می‌گوید:

  سلام – میشه وایمکس رو ماه بعدی ک میخوام شارژ کنم از سرعت ۲۵۶ به ۵۱۲ منتقل کنم ؟الان ۱۶ تومن پرداخت میکنم یهو ۲۴ تومن بریزم؟

 9. فیاضی می‌گوید:

  ایا اینترنت ایرانسل ساعت یک شب به بعد مجانیه؟

 10. بهار می‌گوید:

  من میتونم وایمکس با پرداخت کارت شارژ خریداری کنم

 11. معماری می‌گوید:

  سلام من پسورد وایمکس ایرانسلمو فراموش کردم باید چیکار کنم ؟ اگه میشه توضیح بدید

 12. mehdi می‌گوید:

  با سلام…به تازگی مودم وایمکسWIXFMM گرفتیم…این مودم در طبقه یک نصب شده…ولی به طبقه های بالا تر که میریم مثلا طبقه دوم یا سه که میریم دیگه انتن دهی نداره … اگر مودم رو با خودمون ببیریم انتن دهی داره در طبقه های بالاتر ولی بردش فقط تو همون طبقه هس …ایا راهی داره برد مودم رو بیشتر کنیم؟یا هر راه دیگه ای؟

 13. جی جی می‌گوید:

  سلام.من وایمکس دائمی خریدم.خواستم ببینم جریان پول آخر ماهش چجوریه؟چظور حساب میشه؟من یه مدتی خونه نیستم یعنی فقط تابستونا درست و حسابی از نت استفاده میکنم و عید بقیش دانشگاهم و این بلا استفاده می مونه اگه بذارمش و برم هرماه باید پول چرداخت کنم و یا چون استفاده نمیکنم ،نیازی هم نیست پولی هم بدم؟ خواهش می کنم راهنماییم کنید آخه قطع موقت به درد من نمیخوره و حداکثر ۶۰ روزه که کمه و تازه فقط دوبار در سال اونم با فاصله ۱۸۰ روز میشه استفاده کرد؟خواهش میکنم جواب بدید ممنون

 14. HIRONDELLE می‌گوید:

  سلام یه سوال داشتم..لپ تاپ من خودش مودم وایمکس داره..ولی من نمیدونم چطور ازش استفاده کنم..تا الان با مودم ADSL که تو خونه هست بصورت WIRELESS کانکت میشدم..اما میخام تو مسافرت هم بتونم اینترنت داشته باشم..میتونید راهنماییم کنید؟ با تشکر..

 15. ناشناس می‌گوید:

  سلام من مودم وایمکس با طرفه اعتباری ماهانه تهیه کردم ولی زود تر از این یک ماه تموم شد جوری که فقط شبا با اینترنت رایگان میتونم دانلود کنم اونم باسرعت دایل اپ حالا میخوام بدونم بهترین وصادقانه ترین راه برای دوباره وصل شدن به اینترنت در روز چیه که مشکلات بی شمار عزیزان رو نداشته باشم؟ البته تا چند وقت دیگه تمام ضعف ها و مشکلاته اپراتورها از طریق رسانه گزارش میشه ۱۳۹۲/۶/۷ وسوال دیگه ؟ بسته های افزایشی که گرفتم بازم زودتر تموم شد این حرفو باتوجو به میزان دانلود واپلود نسبت به بسته افزایشی میگم؟

 16. پیمان می‌گوید:

  سلام .
  توی سایت ایرانسل نوشته شده که طرح های نامحدود به این صورت نیستن که هر چه قدر شما خواستید دانلود
  کنید با اینکه اسمش نامحدوده ولی یه جورایی محدوده. میخواستم در این مورد برام توضیح بدید که میزان
  سقف دانلود برای یک طرح ۵۱۲ کیلوبایتی ۱ ماهه و نامحدود چه قدره؟
  مطلب دوم که وایمکس ایرانسل از ساعات ۱ تا ۸ دانلود رایگان داره و من هر شب تو این ساعت چیزی در حدود
  ۱.۵ گیگ دان میکنم واز ترافیکم چیزی کم نمیشه و در هفته چیزی در حدود۱۱ گیگ دان میکنم میخواستم بدونم ایا ممکنه من در لیست سیاه قرار بگیرم یا دانلود شبانه محدودیتی نداره؟

 17. سعید64 می‌گوید:

  برای وایمکس ایرانسل نیازی به خط تلفن ثابت هست آخه من ندارم

  • کارتی می‌گوید:

   خیر. مزیت وایمکس نسبت به adsl اینه که نیاز به خط تلفن نداره. حتی شما می‌تونید مودمشو ببرید بیرون از خونه‌تون و در محل کار یا دانشگاه هم باهاش به اینترنت وصل بشید.

 18. fardin می‌گوید:

  سلام
  من وایمکس مبین نت دارم و الان میخوام شارز کنم اعتبارمو ولی انتن خوبی ندارم.میخواستم در مورد اینکه به ایرانسل تبدیلش کنم راهنمایی ام کنید
  ممنونم

  • کارتی می‌گوید:

   امکان تبدیل وایمکس مبین‌نت به ایرانسل و یا برعکس وجود نداره. اگه بخواید این کارو بکنید،ا باید این مودم رو بفروشید (معمولا نمایندگی‌های مبین نت ازتون می‌خرند) و بعد یه وایمکس ایرانسل ثبت نام کنید.

 19. ناشناس می‌گوید:

  سلام
  اگه این وایمکس رو خریداری کنیم بعد از اتمام اعتبارش میشه تا یه مدتی یا هر وقت دلمون خواست دوباره
  شارژ کنیم و ازش استفاده کنیم یا تاریخی داره ؟

 20. ناشناس می‌گوید:

  salam lotfan rahnamaim konid.man chetori mitonam esme modeme wireless wimax irancell mo taghir bedam.mamnon

 21. Farnaz می‌گوید:

  خسته نباشید
  من در حال حاضر دارم از مودم D-link استفاده می کنم می خوام بدونم امکانش هست که با همین مودم از وایمکس ایرانسل استفاده کنم یا باید مودم ایرانسل داشته باشم؟

 22. hossein می‌گوید:

  سلام میخواستم بدونم از طریق گوشی هم میشه وایمکس رو شارزکرد؟ کد دستوریش چیه؟

 23. مینا می‌گوید:

  سلام
  من مدم وایمکس ایرانسل دارم. و ماهیانه اونو شارژ می کنم.(تعرفه دائمی ندارم). می خواستم ببینم واسه کاربرانی مثل من هم بین ساعت ۲-۸ نصفه شب، دانلود رایگانه یا نه؟
  یه سوال دیگه اینکه اگه از حجم دانلود این ماه، چیزی باقی بمونه، به ماه بعد انتقال پیدا میکنه یا از بین میره؟
  ممنون:)

  • کارتی می‌گوید:

   حجم باقی‌مانده از هر ماه به ماه بعد منتقل نمی‌شه. برای این که بدونید طرح اشتراکی‌تون دانلود شبانه رایگان داره یا نه، به وب‌سایت وایمکس ایرانسل مراجعه کنید.

 24. امیر حسین می‌گوید:

  میخواستم بپرسم که آیا در اینترنت وایمکس در ساعات شب دانلود رایگان داره؟

 25. سعيد می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید ب شما دوستان عزیز من چند روز برای وایمکس ثبت نام کردم یه اس ام اس امد که برای جهت تکمیل ثبت نام و تحویل وایمکس ب این ادرس ecare.irancell.ir در بخش ثبت نام مشترکین نام خود را تایید کنید ولی این سایت ک میام از این گذینه ک میگه خبری نی اگه پیگیری کنید ممنون میشم.

 26. نوید می‌گوید:

  سلام
  من یک مودم وایمکس ایرانسل دارم که مدت هاست از اون استفاده نکردم و کلا شناسه وایمکس ورمز عبور اون رو گم کردم تنظیمات مودم و راه اندازی رو خودم بلدم ولی می خوام بدونم چطور میتونم شناسه قبلیم رو بپرسم یا یه شناسه جدید بگیرم
  ممنون میشم از راهنماییتون.