قیمت و خرید سیم کارت رایتل

انواع سیم کارت رایتل

در این پست قصد داریم انواع و نحوه خرید سیم کارت رایتل را برای شما شرح بدهیم. بر اساس نوع نیاز و نحوه مصرف شما سیم کارت رایتل در سه نوع دائمی، اعتباری و دیتا در اختیار شما قرار داده شده‌اند. علاوه بر خرید آنلاین، با مراجعه حضوری به مراکز فروش و خدمات و یا نمایندگی‌ها نیز می‌توانید سیم کارت رایتل مورد نظر خود را خریداری کنید.

سیم کارت دائمی

سیم کارت دائمی رایتل اولین سیم کارت دائمی نسل‌های نوین ارتباطی (3G/4G) کشور با پیش‌شماره 0920 است که امکان ارائه خدمات پیشرفته‌ای همچون اینترنت پرسرعت، کنفرانس صوتی، پیام چندرسانه‌ای، خدمات ارزش افزوده و… را برای مشتریان فراهم می‌آورد.
با استفاده از این نوع سیم کارت رایتل دیگر نگران خرید شارژ و کمبود اعتبار نخواهید بود. همچنین به راحتی می‌توانید صورتحساب خود را علاوه بر روش‌های متداول پرداخت، از طریق پرتال مدیریت حساب کاربری رایتل نیز تسویه نمایید.

لازم به ذکر است که سقف اعتبار مجاز دوره‌ای (دو ماهه) برای سیم کارت‌های دائمی رایتل 600,000 ریال است. مشترکین سیم‌کارت دائمی با مراجعه به قسمت افزایش سقف اعتبار می‌توانند میزان سقف اعتبار سیم‌کارت خود را با پرداخت وجه، تا سقف 8 میلیون ریال (بدون احتساب 600 هزار ریال سقف اعتبار اولیه) افزایش دهند. شرایط افزایش سقف اعتبار به شرح زیر است:

 • حقیقی بودن مشترک
 • عدم تجاوز سقف اعتبار جاری مشترک از 8 میلیون ریال (بدون احتساب 600 هزار ریال سقف اعتبار اولیه)
 • نداشتن بدهی پیشین (پرداخت آخرین صورت‌حساب پایان دوره)
 • مسدود نبودن سیم‌کارت (یک‌طرفه یا دو طرفه) به هر دلیل

جهت اطلاع از سازگاری گوشی و یا تبلت خود با فناوری 3G/4G به وب‌سایت رایتل مراجعه فرمایید.

برخورداری از خدمات سرویس اینترنت نسل چهارم رایتل بدون نیاز به تعویض سیم کارت با قرار داشتن در محدوده پوشش دهی 4G و فعال بودن تنظیمات اینترنت نسل چهارم دستگاه شما در کلیۀ طرح‌های رایتل فراهم است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه طرح‌های سیم‌کارت دائمی مراجعه نمایید.

تعرفه خدمات سیم کارت دائمی

تعرفه مصرف عادی (خارج از بسته) خدمات سیم کارت رایتل دائمی، به ترتیب مندرج در جدول زیر محاسبه می‌شود. تعرفه زیر در شبکه رایتل محاسبه می‌گردد، تعرفه مکالمه در خارج از شبکه رایتل (رومینگ ملی) 499 ریال است.

تعرفه عادی سیم کارت دائمی
خدماتواحد قیمتقیمت (ریال)
تماس صوتی درون شبکهریال / دقیقه*299***
تماس صوتی برون شبکهریال / دقیقه*299***
پیامک فارسیریال / پیامک****98
پیامک انگلیسیریال / پیامک****169
پیام چندرسانه‌ای درون شبکهریال / پیام چندرسانه ای198
اینترنت 3G/4Gریال / کیلوبایت0.15
اینترنت 2G (در حالت رومینگ ملی) **ریال / کیلوبایت0.4

روش‌های خرید بسته‌های اینترنت و پیامک

شما، مشترک سیم کارت رایتل دائمی می‌توانید از طرق زیر، اقدام به خرید بسته‌های اینترنت و پیامک اقدام نمایید:

روش‌های استعلام بدهی

روش‌های پرداخت صورت حساب

پرداخت به صورت آنلاین (لحظه‌ای)

پرداخت به صورت آفلاین

 • از طریق اینترنت‌بانک، تلفن‌بانک، دستگاه‌های خود پرداز و POS بانک‌های طرف قرارداد رایتل

چرخه عمر سیم کارت دائمی

چرخه عمر سیم کارت رایتل دائمی
ردیفوضعیتتوضیح
1فعالپس از خرید، سیم کارت رایتل دائمی فعال است.
2قطع یک طرفهدر صورتی‌که بدهی مشترک مساوی یا بیشتر از سقف اعتبار خود شود (در صورت عدم افزایش سقف اعتبار، این مبلغ 60 هزار تومان است) و یا یک دوره قبض با مبلغ بالای 200,000 ریال را 14 روز پس از مهلت مقرر پرداخت ننماید، سیم کارت از حالت فعال به یک طرفه تبدیل خواهد شد. در این حالت برای سیم کارت یک طرفه تنها دریافت مکالمه صوتی، مکالمه تصویری، پیامک و پیام چند رسانه‌ای امکان‌پذیر است. در صورت پرداخت صورت حساب میان دوره توسط مشترک، سیم‌کارت از حالت قطع یک-طرفه به فعال تبدیل خواهد شد.
3قطع دوطرفهدر صورتی که مشترک به مدت 14 روز مداوم در حالت یک طرفه باقی بماند به صورت دوطرفه قطع خواهد شد. به این معنی که کلیه خدمات برای مشترک غیر فعال خواهد بود. مشترک می‌تواند با پرداخت صورت حساب میان دوره خود از حالت قطع دوطرفه به فعال تبدیل شود. در مواردی همچون مفقودی، سرقت یا درخواست مشترک از مرکز تماس ، امکان قطع دوطرفه سیم کارت نیز وجود دارد.
4منقضیدر صورتی که مشترک به مدت 730 روز متوالی در حالت قطع دوطرفه باقی بماند، سیم کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. همچنین در صورت عدم استفاده مشترک به مدت 365 روز متوالی از سیم­ کارت خود و عدم پرداخت آبونمان، سیم ­کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. با منقضی شدن سیم ­کارت، مشترک می ­تواند ظرف مدت 180 روز و با پرداخت بدهی خود به وضعیت فعال بازگردد.
5بازیافتپس از اتمام 180 روز، مشترک می‌تواند در چارچوب سیاست‌های روز رایتل ظرف مدت 5 سال با مراجعه به یکی فروشگاه‌های رایتل و پرداخت مجدد مبلغ سیم­ کارت به وضعیت فعال بازگردد. همچنین پس از گذشت 5 سال سیم کارت وی قابل بازیافت و قابل واگذاری به غیر خواهد بود.

سیم کارت اعتباری رایتل

سیم کارت اعتباری رایتل اولین سیم کارت اعتباری نسل‌های نوین ارتباطی کشور با پیش شماره 0921 و 0922 است که امکان ارائه خدمات پیشرفته‌ای همچون اینترنت پرسرعت، کنفرانس صوتی و پیام چند رسانه‌ای، خدمات ارزش افزوده و… را برای مشتریان فر اهم می‌آورد. با خرید سیم کارت‌های اعتباری رایتل شما می‌توانید با هزینه اولیه کمتری صاحب سیم کارت رایتل شوید، به میزان دلخواه و بر حسب نیازتان، اعتبار حساب سیم کارت خود را شارژ کنید، و از تمامی خدمات شبکه رایتل استفاده نمایید. برخورداری از خدمات سرویس اینترنت نسل چهارم رایتل بدون نیاز به تعویض سیم کارت با قرار داشتن در محدوده پوشش دهی 4G و فعال بودن تنظیمات اینترنت نسل چهارم دستگاه شما در کلیۀ طرح‌های رایتل فراهم است.

تعرفه خدمات سیم کارت اعتباری

تعرفه مصرف عادی (خارج از بسته) خدمات سیم کارت اعتباری رایتل به ترتیب مندرج در جدول زیر محاسبه می‌شود. جهت مشاهده تعرفه مصرف خدمات پایه سایر سیم­ کارت ­های رایتل و مقایسه آنها، به صفحه تعرفه ­های پایه مراجعه نمایید.

تعرفه خدمات سیم کارت اعتباری
تعرفه عادی سیم کارت اعتباری
خدماتواحد قیمتقیمت (ریال)
تماس صوتی درون شبکهریال / دقیقه*499
تماس صوتی برون شبکهریال / دقیقه*599
پیامک فارسیریال / پیامک***99
پیامک انگلیسیریال / پیامک***230
پیام چندرسانه ای درون شبکهریال / پیام چندرسانه ای400
اینترنت 3G/4Gریال / کیلوبایت0.6
اینترنت 2G (در حالت رومینگ ملی) **ریال / کیلوبایت0.6

روش‌های خرید بسته‌های اینترنت و پیامک

شما، مشترک سیم کارت رایتل اعتباری می‌توانید از طرق زیر، اقدام به خرید بسته‌های اینترنت و پیامک اقدام نمایید:

افزایش اعتبار سیم کارت اعتباری

شارژ الکترونیکی رایتل در مبالغ متنوعی مطابق با جدول زیر ارائه می‌شود که شما مشترکین سیم کارت اعتباری می‌توانید بر حسب نیاز و مصرف خود، شارژ مناسب را انتخاب نمایید.

مبلغ اعتبار شارژهای الکترونیکی رایتل
مبلغ شارژ ( ریال)اعتبار پس از کسر مالیات (ریال)
10,0009,174
20,00018,349
50,00045,872
100,00091,743
200,000183,486
500,000458,716
1,000,000917,431

شما مشترکین سیم کارت‌های اعتباری می‌توانید با مراجعه به هر یک از فروشگاه‌های رایتل و یا نمایندگان فروش و خدمات نسبت به خرید کارت شارژ اقدام نمایید.

مبلغ اعتبار شارژهای فیزیکی رایتل
مبلغ شارژ ( ریال)اعتبار پس از کسر مالیات (ریال)
20,00018,349
50,00045,872
100,00091,743
200,000183,486

افزایش اعتبار الکترونیکی سیم‌کارت‌های اعتباری رایتل به دو روش زیر امکان‌پذیر است:

خرید کارت شارژ الکترونیکی

شما، مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری رایتل می‌توانید با مراجعه به صفحه افزایش اعتبار و انتخاب گزینه خرید کارت شارژ، شارژ الکترونیکی مورد نظر خود را خریداری نمایید. برای افزایش اعتبار سیم‌کارت در این روش لازم است رمز شارژ الکترونیکی دریافت شده را با دستور #رمز شارژ*141* وارد نمایید. مبالغ اعتبار شارژ الکترونیکی رایتل در جدول مبلغ اعتبار شارژهای الکترونیکی رایتل آورده شده است.

شارژ مستقیم

 1. با مراجعه به صفحه افزایش اعتبار ، به سادگی و بدون ورود به حساب کاربری‌تان، می‌توانید نسبت به افزایش اعتبار سیم‌کارت خود اقدام نمایید. در این روش بدون نیاز به وارد نمودن شماره رمز شارژ، اعتبار خریداری شده بلافاصله و به‌طور مستقیم به سیم‌کارت مورد نظر اختصاص داده خواهد شد. در این روش با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، امکان افزایش اعتبار از 10,000 تا 2,000,000 ریال و هر مضربی از 100 ریال امکان‌پذیر خواهد بود.
 2. همچنین می‌توانید با مراجعه به سامانه مدیریت حساب ، علاوه بر بهره‌مندی از خدمات متنوع آن در بخش افزایش اعتبار، با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، نسبت به افزایش اعتبار سیم‌کارت خود به‌طور مستقیم (بدون نیاز به وارد کردن رمز شارژ) اقدام نمایید.
 3. خرید شارژ مستقیم رایتل همچنین از طریق کدهای دستوری مندرج در جدول مراکز مجاز طرف قرارداد رایتل امکان‌پذیر است.
 4. با شماره‌گیری 200 از سیم‌کارت‌ رایتل و 09202000000 از خطوط غیر رایتلی می‌توانید با اتصال به سامانه تلفن گویا و استفاده از کارت بانک‌های عضو شبکه شتاب و رمز دوم، نسبت به افزایش اعتبار خود به‌صورت مستقیم (شارژ مستقیم)، اقدام نمایید.

چرخه عمر سیم کارت اعتباری

چرخه عمر سیم کارت اعتبایر رایتل
ردیفوضعیتتوضیح
1غیر فعالپس از خرید سیم کارت رایتل اعتباری وضعیت آن به صورت پیش فرض غیر فعال است
2فعالسیم کارت با برقراری اولین تماس، اتصال به اینترنت و ارسال پیامک و پیام چند رسانه‌ای و یا اولین شارژ از حالت غیر فعال به فعال تبدیل می‌شود.
3قطع یکطرفهدر صورتی که مبلغ اعتبار به اتمام رسیده باشد، سیم کارت از حالت فعال به یک طرفه تبدیل خواهد شد. سیم کارت یک طرفه تنها می‌تواند تماس‌های صوتی و تصویری، پیامک و پیام چند رسانه‌ای را دریافت نماید.
مشترک در صورت شارژ مجدد ( افزایش اعتبار / دریافت اعتبار / خرید بسته) از حالت قطع یک طرفه به فعال تبدیل خواهد شد.
4قطع دو طرفهدر صورتی که مشترک به مدت 180 روز متوالی در حالت یک طرفه باقی بماند به صورت دو طرفه قطع خواهد شد. به این معنی که کلیه خدمات برای مشترک غیر فعال خواهد بود. مشترک می‌تواند با افزایش اعتبار / دریافت اعتبار /خرید بسته از حالت قطع دو طرفه به فعال تبدیل شود.
5منقضیدر صورتی که مشترک به مدت 730 روز متوالی در حالت قطع دو طرفه باقی بماندو یا چنانچه سیم کارت غیر فعال به مدت 730 روز فعال نشود، سیم کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. با منقضی شدن سیم کارت، مشترک می‌تواند در چارچوب سیاست‌های روز رایتل ظرف مدت 3 سال و با مراجعه به یکی از فروشگاه‌های رایتل و پرداخت مجدد مبلغ سیم کارت را به وضعیت فعل برگرداند.
6بازیافتدر صورتی که سیم کارت، 3 سال متوالی در وضعیت منقضی باقی بماند، سیم کارت وی به طور خودکار بازیافت و قابل واگذاری به غیر خواهد بود.

سیم کارت دیتای رایتل

سیم کارت دیتای رایتل با پیش شماره 0921، ویژه دسترسی به اینترنت پرسرعت و خدمات انتقال داده است و از قابلیت دریافت و ارسال پیام کوتاه نیز برخوردار است. این سیم کارت را می‌توان در موارد زیر استفاده نمود:

 • انواع مودم‌های نسل‌های نوین ارتباطی (دانگل و رای‌فای)
 • انواع تبلت‌های نسل‌های نوین ارتباطی
 • رایانه‌های شخصی و قابل حمل
 • تمامی دستگاه‌ها با قابلیت اتصال به شبکه رایتل

در حال حاضر شما می‌توانید با استفاده از سیم‌کارت دیتای رایتل از اولین اینترنت پر سرعت همراه کشور در حین حرکت و با سرعت‌های مختلف بهره‌مند شوید.

توجه:

 • برخورداری از خدمات سرویس اینترنت نسل چهارم رایتل بدون نیاز به تعویض سیم کارت با قرار داشتن در محدوده پوشش‌دهی 4G و فعال بودن تنظیمات اینترنت نسل چهارم دستگاه شما در کلیۀ طرح‌های رایتل فراهم می باشد.
 • استفاده از خدمات رایتل تنها در مناطق تحت پوشش شبکه نسل‌های نوین ارتباطی رایتل (3G/4G) امکان‌پذیر است؛ در مناطق خارج از پوشش دهی رایتل، استفاده از خدمات پایه، شامل تماس صوتی، پیامک و اینترنت تحت پوشش خدمت رومینگ ملی (شبکه نسل دوم / 2G اپراتورهای میزبان) و مطابق تعرفه‌های عادی شبکه رایتل (خارج از بسته) میسر است. جهت اطلاع از بسته‌های آغازین به صفحه فروش عادی سیم‌کارت دیتا مراجعه نمایید.
 • جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه طرح‌های سیم‌کارت دیتا مراجعه نمایید.

تعرفه خدمات سیم کارت دیتا

تعرفه مصرف عادی (خارج از بسته) خدمات سیم کارت دیتا رایتل به ترتیب مندرج در جدول زیر محاسبه می‌شود

تعرفه عادی سیم کارت دیتا
خدماتواحد قیمتقیمت (ریال )
پیامک فارسیریال / پیامک*99
پیامک انگلیسیریال / پیامک*230
پیام چندرسانه ایریال / پیامک400
اینترنت 3G/4Gریال / کیلوبایت0.5
اینترنت 2G (در حالت رومینگ ملی) **ریال / کیلوبایت0.5

برخورداری از خدمات سرویس اینترنت نسل چهارم رایتل بدون نیاز به تعویض سیم کارت با قرار داشتن در محدوده پوشش دهی 4G و فعال بودن تنظیمات اینترنت نسل چهارم دستگاه شما در کلیۀ طرح‌های رایتل فراهم می باشد. جهت مشاهده تعرفه مصرف خدمات پایه سایر سیم کارت رایتل و مقایسه آنها، به صفحه تعرفه ­های پایه مراجعه نمایید.

روش‌های خرید بسته‌های اینترنت و پیامک

شما، مشترک سیم کارت دیتای رایتل می‌توانید از طرق زیر، اقدام به خرید بسته‌های اینترنت و پیامک اقدام نمایید:

روش‌های افزایش اعتبار سیم کارت اعتباری

در حال حاضر می‌توانید از طریق خرید کارت شارژ فیزیکی و یا شارژ الکترونیکی، نسبت به افزایش اعتبار سیم کارت خود اقدام نمایید. شارژ الکترونیکی رایتل در مبالغ متنوعی مطابق با جدول زیر ارائه می‌شود که شما مشترکین سیم کارت دیتای می‌توانید بر حسب نیاز و مصرف خود، شارژ مناسب را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که اعتبار، از زمان وارد نمودن رمز محاسبه می‌شود.

مبلغ اعتبار شارژهای الکترونیکی رایتل
مبلغ شارژ (ریال)اعتبار پس از کسر مالیات (ریال)
10,0009,174
20,00018,349
50,00045,872
100,00091,743
200,000183,486
500,000458,716
1,000,000917,431

همچنین می‌توانید با مراجعه به هر یک از فروشگاه‌های رایتل و یا نمایندگان فروش و خدمات نسبت به خرید کارت شارژ اقدام نمایید.

مبلغ اعتبار شارژهای فیزیکی رایتل
مبلغ شارژ ( ریال)اعتبار پس از کسر مالیات (ریال)
20,00018,349
50,00045,872
100,00091,743
200,000183,486

افزایش اعتبار الکترونیکی سیم‌کارت‌های دیتای رایتل به دو روش زیر امکان‌پذیر است:

خرید کارت شارژ الکترونیکی

می‌توانید با مراجعه به صفحه افزایش اعتبار و انتخاب گزینه خرید کارت شارژ، شارژ الکترونیکی مورد نظر خود را خریداری نمایید. برای افزایش اعتبار سیم‌کارت در این روش لازم است رمز شارژ الکترونیکی دریافت شده را با دستور #رمز شارژ*141* وارد نمایید. مبالغ اعتبار شارژ الکترونیکی رایتل در جدول مبلغ اعتبار شارژهای الکترونیکی رایتل آورده شده است.

شارژ مستقیم

 1. با مراجعه به صفحه افزایش اعتبار، به سادگی و بدون ورود به حساب کاربری‌تان، می‌توانید نسبت به افزایش اعتبار سیم‌کارت خود اقدام نمایید. در این روش بدون نیاز به وارد نمودن شماره رمز شارژ، اعتبار خریداری شده بلافاصله و به‌طور مستقیم به سیم‌کارت مورد نظر اختصاص داده خواهد شد. در این روش با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، امکان افزایش اعتبار از 10,000 تا 2,000,000 ریال و هر مضربی از 100 ریال امکان‌پذیر خواهد بود.
 2. همچنین می‌توانید با مراجعه به سامانه مدیریت حساب ، علاوه بر بهره‌مندی از خدمات متنوع آن در بخش افزایش اعتبار، با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، نسبت به افزایش اعتبار سیم‌کارت خود به‌طور مستقیم (بدون نیاز به وارد کردن رمز شارژ) اقدام نمایید.
 3. خرید شارژ مستقیم رایتل همچنین از طریق کدهای دستوری مندرج در جدول مراکز مجاز طرف قرارداد رایتل امکان‌پذیر است.
 4. با شماره‌گیری 09202000000 از خطوط غیر رایتلی و 200 از سیم‌کارت دائمی و یا اعتباری رایتل می‌توانید با اتصال به سامانه تلفن گویا و استفاده از کارت بانک‌های عضو شبکه شتاب و رمز دوم، نسبت به افزایش اعتبار خود به‌صورت مستقیم (شارژ مستقیم)، اقدام نمایید.

چرخه عمر سیم کارت دیتا

چرخه عمر سیم کارت دیتا
ردیفوضعیتتوضیح
1غیر فعالپس از خرید سیم کارت، وضعیت آن به صورت پیش فرض غیر فعال است
2فعالسیم کارت دیتا با اولین ارسال پیامک، اتصال به اینترنت یا اولین شارژ از حالت غیر فعال به فعال تبدیل می‌شود.
3قطع یکطرفهدر صورتی که مبلغ اعتبار به اتمام رسیده باشد، سیم کارت از حالت فعال به یک طرفه تبدیل خواهد شد. برای سیم کارت دیتای یک طرفه امکان ارسال پیامک یا استفاده از سرویس دیتا وجود ندارد و تنها امکان دریافت پیامک را خواهد داشت. مشترک در صورت شارژ مجدد (افزایش اعتبار / دریافت اعتبار / خرید بسته) از حالت قطع یک طرفه به فعال تبدیل خواهد شد.
4قطع دو طرفهدر صورتی که مشترک به مدت 180 روز متوالی در حالت یک طرفه باقی بماند به صورت دو طرفه قطع خواهد شد. به این معنی که کلیه خدمات برای مشترک غیر فعال خواهد بود. مشترک می‌تواند با افزایش اعتبار / دریافت اعتبار /خرید بسته از حالت قطع دو طرفه به فعال تبدیل شود.
5منقضیدر صورتی که مشترک به مدت 730 روز متوالی در حالت قطع دو طرفه باقی بماندو یا چنانچه سیم کارت غیر فعال به مدت 730 روز فعال نشود، سیم کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. با منقضی شدن سیم کارت، مشترک می‌تواند در چارچوب سیاست‌های روز رایتل ظرف مدت 3 سال و با مراجعه به یکی از فروشگاه‌های رایتل و پرداخت مجدد مبلغ سیم کارت را به وضعیت فعل برگرداند.
6بازیافتدر صورتی که سیم کارت رایتل دیتا 3 سال متوالی در وضعیت منقضی باقی بماند، سیم کارت وی به طور خودکار بازیافت و قابل واگذاری به غیر خواهد بود.

اگر سیم کارت رایتل شما اعتباری است، می‌توانید آن را به سادگی به سیم کارت رایتل اعتباری تبدیل کنید. پست زیر را بخوانید:

آموزش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی رایتل

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد می‌توانید بدون نیاز به اینترنت، بدون نیاز به وارد کردن کد شارژ و روی هر نوع گوشی، سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود را شارژ کنید. همین الان امتحانش کنید. به دوستاتونم بگید!