آموزش ردیابی گوشی گم شده یا دزدیده شده

گم شدن یا دزدیده شدن گوشی یکی از بدترین و ترسناکترین اتفاقی هایی است که ممکن است برای هر کدام از ما بیفتد و باعث شود اطلاعات مهم و محرمانه مانند شماره تماس ها، عکس های شخصی، اطلاعات بانکی و… ما از دست بروند. تازه این قسمت خوب ماجراست. اتفاق بدتری که ممکن است بیفتد این است که از اطلاعات و عکس های ما سوءاستفاده شود. پس بهتر است برای چنین اتفاقی آماده باشیم. در این پست ابتدا ردیابی گوشی گم شده با سیم کارت های همراه اول و ایرانسل را آموزش خواهیم داد. سپس چهار اپلیکیشن برای ردیابی گوشی های اندرویدی به شما معرفی خواهیم کرد.

ردیابی گوشی گم شده با سیم کارت همراه اول

اگر سیم کارت گوشی شما همراه اول است، برای ردیابی گوشی مفقود شده یا سرقت شده خود شماره سریال گوشی یا IMEI را که بر روی جعبه گوشی درج شده است، از طریق یک سیم کارت دائمی همراه اول، به یکی از روش های زیر ارسال کنید:

 • شماره گیری کد دستوری  *۱۰*۲۱۴۱*IMEI #
 • ارسال کد ۲۱۴۱ به شماره ۱۰ ( سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول)

سرویس ردیابی گوشی همراه اول از زمانی که کد را ارسال کنید، به صورت روزانه تا ۱۰ روز پس از دریافت شماره سریال، برای پیدا کردن سیم کارت شما در شبکه جستجو می کند. در صورت موفقیت در ردیابی گوشی، نتیجه از طریق پیامک به همان شماره ای که با آن کد دستوری را شماره گیری کرده یا پیامک را ارسال کرده اید، اعلام می شود تا سایر مراحل حقوقی را از طریق مراجع ذیربط پیگیری کنید. در صورتی که ردیابی گوشی با موفقیت انجام نشود، می توانید برای ردیابی مجدد گوشی اقدام کنید و سرویس را دوباره فعال نمایید.

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد، بدون نیاز به اینترنت و بدون کد شارژ، سیم‌کارت خودتون یا اطرافیانتون رو شارژ کنید یا بسته اینترنت بخرید. همین الان امتحانش کنید! به دوستاتونم بگید!

کد های دستوری سرویس ردیابی گوشی به شرح ذیل است:

سرویس ردیابی گوشی همراه اول
درخواستکد دستوری
فعال‏سازی سرویس*۱۰*۲۱۴۱*IMEI #
غیرفعال سازی سرویس*۱۰*۲۱۴۲#
دریافت راهنما*۱۰*۲۱۴۳#

ردیابی گوشی گم شده با سیم کارت ایرانسل

اگر سیم کارت شما ایرانسل است، برای ردیابی گوشی گم شده یا دزدیده شده خود ابتدا از طریق تماس با پشتیبانی ایرانسل، شماره خود را مسدود کنید. سپس ۵ روز منتظر مانده و کد #۶۱۰۱* را شماره‌گیری کنید. پس از شماره گیری کد #۶۱۰۱* باید مراحل زیر را طی کنید تا ردیابی گوشی شما در سامانه ردیابی ایرانسل درج شود:

 • تأیید قوانین با ارسال عدد ۱
 • تأیید هزینه سرویس به مبلغ ۱۰۰۰ ریال معادل ۱۰۰ تومان با ارسال عدد ۱
 • مشخص کردن اپراتور سیم‌کارتی که در گوشی‌ مورد نظر داشتید: عدد ۱ ایرانسل عدد ۲ دیگر اپراتورها
 • ارسال کد ۱۵ رقمی شماره سریال گوشی یا IMEI

تا ۴۸ ساعت بعد از ارسال شماره سریال گوشی، نتیجه ردیابی به خط ایرانسلی که از طریق آن با سامانه پیامکی تماس گرفته‌اید، ارسال خواهد شد. در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی،  پیامکی حاوی کد پیگیری و تاریخ ردیابی دریافت می‌کنید. در این صورت می توانید با در دست داشتن «کد پیگیری و تاریخ ردیابی» به مراجع قضایی مراجعه کرده و نامه قضایی دریافت کنید. اصل نامه را به شرکت ایرانسل تحویل داده و با مراجعه مجدد به مراجع قضایی پیگیر دریافت نتیجه ارسالی از ایرانسل باشید.

اما اگر تا ۴۸ ساعت پیامکی دریافت نکردید پس از گذشت ۵ روز مجددا نسبت به درخواست ردیابی اقدام کنید. هر بار ثبت درخواست پیگیری در سامانه ردیابی گوشی ایرانسل، ۱۰۰ تومان هزینه دارد.

اپلیکیشن های ردیاب گوشی های اندرویدی

اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما ردیابی گوشی گم شده یا دزدیده شده شما کمک کنند. البته این راه‌ها در صورتی برای شما قابل استفاده خواهد بود که پیش از از دست دادن گوشی خود، تنظیمات را انجام داده باشید و یا اپلیکیشن را نصب کرده باشید. همچنین تنها در صورتی می‌توان با این اپلیکیشن‌ها گوشی را مکان‌یابی کرد، که Location گوشی روشن، و گوشی به اینترنت وصل باشد. بنابراین، ردیابی گوشی خاموش از طریق اپلیکیشن‌های زیر امکان پذیر نخواهد بود.

اندروید دیوایس منیجر Android Device Manager گوگل

ردیابی گوشی گم شدهاولین کاری که بعد از خریدن گوشی های اندرویدی انجام می دهید، باید فعال کردن اکانت گوگل و تنظیمات مربوط به آن باشد. اندروید دیوایس منجر بهترین و ابتدایی ترین گزینه برای ردیابی یک گوشی اندرویدی گم شده است. این امکان و اپلیکیشن مربوط به آن کاملا رایگان است و استفاده از آن هم کار راحتی است. البته قبل از استفاده از اپلیکیشن، باید از فعال بودن تنظیمات مربوط به آن در گوشی خود مطمئن شوید تا بتوانید آن را ردیابی کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. اپلیکشن google settings را باز کنید. (می توانید به جای این کار، اپلیکشن settings را باز کنید و در لیست، گزینه google را پیدا کنید)
 2. از بخش Services گزینه Security را انتخاب کنید.
 3. حالا چک کنید که Locate This Device فعال باشد.
 4. در صورتی که گوشی خود را از دست بدهید، بهتر است بتوانید از راه دور داده‌های آن را پاک کنید و یا آن را قفل کنید. پس گزینه Allow remote lock and erase را هم فعال کنید.

به همین سادگی! حالا در صورتی که گوشی خود را گم کنید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن Android Device Manager که روی دیگر دستگاه‌های متصل به حساب گوگل شما نصب است و یا از طریق نسخه تحت وب این اپلیکیشن در وب سایت اندروید دیوایس منیجر گوشی گم شده یا دزدیده شده خود را ردیابی کنید. با اپلیکیشن می توانید گوشی خود را قفل کنید، اطلاعات داخل گوشی را پاک کنید، زنگ آن را به صدا دربیاورید و از همه مهم‌تر موقعیت مکانی آن را پیدا کنید. توجه کنید که برای یافتن موقعیت مکانی گوشی، باید GPS گوشی روشن باشد و این سرویس موقعیت مکانی گوشی را در آخرین باری که به اینترنت وصل شده را نمایش خواهد داد.

دریافت Android Device Manager از گوگل پلی استور


اپلیکیشن فمیلی لوکیتور Family Locator

ردیابی گوشی گم شدهفمیلی لوکیتور دقیقاً همان کاری را می کند که از اسمش پیداست! با فمیلی لوکیتور می توانید یک مجموعه از اعضای خانواده خود بسازید و گوشی آنها را ردیابی کنید. یعنی اگر یکی از آنها گوشی خود را گم کند، شما می توانید بفهمید دقیقاً کجاست. نکته قوت این اپلیکیشن این است که می توانید بفهمید چه کسی گوشی را پیدا کرده یا دزیده است. اما نقطه ضعف بزرگی هم دارد، آن هم این که Family Locator در واقع ردیاب دارنده گوشی است!

دریافت از گوگل پلی استور


اپلیکیشن سربروس Cerberus

ردیابی گوشی گم شدهسربروس اپلیکشن شناخته شده ای است که امکاناتی مانند قفل کردن یا ریست کردن گوشی،  را در اختیار شما قرار می دهد. با سربروس می توانید از کسی که گوشی شما را دزدیده عکس بگیرید، صدای او را ضبط کنید، و حتی برای او پیام بفرستید!

 

دریافت از گوگل پلی استور


اپلیکیشن پری آنتی تفت Prey Anti-Theft

ردیابی گوشی گم شدهامکانات این اپلیکشن تا حد زیادی شبیه سربروس است. با پری آنتی تفت می توانید دزد یا یابنده گوشی خود را ببینید و از او عکس بگیرید. همچنین می توانید رد گوشی خود را لحظه به لحظه بر روی نقشه بگیرید. پری آنتی تفت کلاً رایگان است و بدون هیچ پرداختی می توانید از همه امکانات آن استفاده کنید.

 

دریافت از گوگل پلی استور

 

 

منبع: + و +

ایرانسلی‌ها! رایتلی‌ها!
لطفا این کد را شماره‌گیری کنید:
*۷۸۹*۹۹۹#
با شماره‌گیری این کد، بدون نیاز به اینترنت و بدون کد شارژ، سیم‌کارت خودتون یا اطرافیانتون رو شارژ کنید یا بسته اینترنت بخرید. همین الان امتحانش کنید! به دوستاتونم بگید!

۱۹ دیدگاه برای «آموزش ردیابی گوشی گم شده یا دزدیده شده»

 1. چرا حتما باید با سیم کارت ایرانسل کد رو ارسال کنیم؟ …سیمکارتی که گم شده ایرانسله ولی سیم ایرانسله دیگه ندارم که باهاش کد رو ارسال کنم…چکار کنم؟

 2. دوستان برنامه ردیابی سراغ دارید؟ هر کی نتیجه گرفته یک برنامه معرفی کنه
  البته همیاب ۲۴ هم ثبتش کردم ولی تا اونا پیداش کنن گفتن

 3. همیاب ۲۴ هیچ کاری برای من نکرد
  فقط موقع ثبت نام که پول میخواستن با من تماس گرفتن
  همه جا هم اومدن نوشتن ما گ.شیمون رو با این روش پیدا کردیم

 4. با سلام
  برای پیشگیری از این مشکل میتونید برنامه گوشیمو پیدا کن رو روی اسمارت فون های خودتون نصب کنید
  در صورت گم شدن یا دزدیده شدن گوشیتون میتونید از موقعیت جغرافیایی گوشیتون مطلع بشید فقط با یک پیامک به شماره سیم کارت خودتون
  http://myket.ir/app/ir.mohsennas.zagrosgs/

 5. سلام گوشی من قفل داشته دزدیدن اگه بخوان بازش کنن باید فلش بزنن که همه چیزاش پاک میشه اونوقت چطوری باید ردیابیش کنم

 6. سلام من پذیرش هتل هستم توی مشهد ..دیشب خوابم برد..اقادزده هم لطف کردن گوشیو از بالا سرم برداشتن..الانم عکس و چهرشو دادم کلانتری.شاید پیدا شه

  • متاسفانه در شرایط فعلی راهی برای پیدا کردن گوشی ندارید
   اگر در تماس های بعدی متوجه شدید گوشی روشن شده، می توانید از روش هایی که در پست شرح دادیم استفاده کنید
   البته روش هایی که به سیم کارت مربوط نباشند

 7. من یه لپ تاپ پیدا کردم تو همیاب ۲۴ ثبت کردم یک ماهی گذشت صاحب اصلی لپتاپو پیدا کردم من لپتاپو بش دادم یه ۲۵۰ هزار تومنیم مژدگانی گرفتم خیلی چسبید پوله
  طرفم خیلی خوشحال بود با رضایت کامل و کلی تشکر بم مژدگانی داد

 8. خدای دمشون گرم بچه های همیاب۲۴
  من گوشیمو به زور ازم گرفتن طرفو میشناختم میدونستم خونش کجاست میدونستم داره استفاده میکنه اما هیچ کاری نمیتونستم بکنم به پلیسم که میگفتم میگفت مدرکت نداری
  تو این همیاب ثبت کردم ۵ یا ۶ روز طول کشید اسمو ادرس کد ملی و نام پدر خلاصه همه چیشو بم داد سه سوته گوشیمو پس گرفتم دمشون گرم

 9. تو مسافرت گوشیمو تو رستوران جا گذاشتم که وقتی برگشتم به رستوران هر کجا رو که گشتم نبود با هر کی حرف زدم نتونست کمکم کنه تا اینکه برگشتم به شهر خودم وقتی رفتم واسه سوزوندن سیم کارت تو دفتر پیشخوان خدمات دولت واسم تو سایت همیاب ۲۴ ثبت کرد دستشون درد نکنه بعد یه ماه تونستم گوشیمو بدست بیارم

  • سلام خط باید چند ساعت روی گوشی باشه تا پیگیری بشه؟ ایا الان که سیمکارتی روی گوشیم نیست میتونم الان که اقدام میکنم بفهمم قبلاچه سیمکارتی داخل گوشیم فعال بوده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *